1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
    aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
  3. W dzisiejszą  2  niedzielę miesiąca zapraszam do modlitwy w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców darczyńców.  Dzisiejsza kolekta  inwestycyjna przeznaczona jest na zakup witraży.  Polecajmy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę możliwości każdej rodziny.
  4. W dzisiejszą  niedzielę odbywa się  zbiórka na Świątynię Opatrzności. Bóg zapłać za składane ofiary.
  5. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim zapraszają w niedzielę, 16 czerwca do Pelplina wszystkie rodziny, grupy formacyjne związane z duszpasterstwem rodzin   na „Przystań dla rodzin” ,  które rozpocznie się uroczystą Mszą świętą w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30. Następnie na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego będzie można wysłuchać świadectw i konferencji oraz uczestniczyć w pikniku rodzinnym, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy.
  6. W poniedziałek (17 czerwca) w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży XII edycja „Przystań! Warsztaty dla duszy”. Msza św. o godz. 12.30 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
    Program spotkania młodzieży diecezji pelplińskiej na kolejnej przystani wywieszony jest w gablocie.
  7. Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór na rok 2024/2025. Rekrutacja kandydatów odbędzie się w dwóch terminach: 22 czerwca o godz. 11.30 i 31 sierpnia o godz. 10.00 w Kociewskim Centrum Kultury w Pelplinie (aleja Cystersów 4).
  8. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.
  9. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.  w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
  10. W czwartek 13 czerwca zapraszam na Różaniec Fatimski i procesję światła z feretronem Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00. Proszę panów do feretronu i przyniesienie świec.
  11. Dziękuję serdecznie za zbiórkę  w minioną 1 niedzielę miesiąca na kwiaty  -   491, 05 zl.
  12. Zachęcam do lektury nowego numeru  Pielgrzyma  oraz  W rodzinie.
  13. Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia.