1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej,  a zarazem Uroczystość  I  Komunii Świętej.
  2. O godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Nabożeństwo misyjne połączone z nabożeństwem majowym z udziałem dzieci przyjętych do I Komunii Świętej oraz ich rodzin o godz. 16.00 w dużym kościele. W ciągu tygodnia – zwanym białym tygodniem -  dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 w naszym kościółku. Do udziału w nabożeństwach zapraszam rodziców dzieci przyjętych do I Komunii Świętej i ich rodziny. Wyjątkowo w Boże Ciało zapraszam wszystkie dzieci na procesję podczas Mszy św. o godz. 10,oo.
  3. Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Maryjnego w Bysławiu dzieci komunijnych oraz  wszystkich,  którzy pragną wziąć w niej udził  zapraszam wyjątkowo tydzień późnie, tj. w niedzielę  2 czerwca. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.
  4. W czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzieleMsze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w przymioty religijne). Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej hostii błogosławi naszej Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: rozpocznie się wyjściem z kościoła do ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich) i  dalej  do  Al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),  gdzie  będzie  druga stacja. Następnie  przejście do ul. Sambora,  którą przejdziemy do  trzeciej stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie  czwarta stacja procesji Bożego Ciała przy posesji p. Berendt, od której  wrócimy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy). W kościele  nastąpi  zakończenie  z  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  5. Przez oktawę Bożego Ciała (od 31 maja do 7 czerwca) Msze św. wieczorne w kościele  o godz. 18.00 w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
  6. Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w środę o godz. 17.00 na plac przed kościołem .
  7. Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza wszystkich kapłanów z diecezji pelplińskiej wraz z delegacjami z parafii na obchody jubileuszu 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Pelplinie, które odbędą się 6 czerwca 2024 roku. Rozpoczęcie na Górze Jana Pawła II o godz. 10.00
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy po Mszy św. i nowennie od 18.45 do 19.30 ( możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania od 19.00 ).
  9. W parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.
  10. PIERWSZA Ikona Matki Bożej odwiedza rodziny przy ulicy al. 700 leci. DRUGA Ikona Matki Bożej rozpoczęła odwiedziny rodzin po drugiej stronie od ul. Sokolniczej i odwiedza obecnie rodziny przy ul. Borowiackiej i dalej do ul. Orlej, ul. Jastrzębiej i ul. Strzeleckiej (górna część za poprzednimi ulicami . Proszę dzisiaj o odbiór Ikony na  al. 700 lecia.
  11. W sobotę, 1 czerwca o godz. 15:00 zapraszam na kolejną odsłonę Promieni Miłosierdzia przy Urzędzie Miejskim, gdzie modlić się będziemy w intencji dzieci.
  12. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 31 maja 2024 r.
  13. Przy naszej parafii Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzkim Moście wznawiamy działalność Dziennego Dom Pomocy dla mieszkańców  Miasta i Gminy Tuchola.
  14. Zgłoszenia do uczestnictwa w Dziennym Domu Pomocy oraz wypełnione  i podpisane formularze można składać w dni powszednie tj. wtorek, środa i czwartek  w godz. 10:00 – 12:00 oraz 19:00 – 20:00 do końca maja br. (w biurze zakrystii nowego kościoła, ul. Jana Pawła II  nr 1).
  15. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „W  rodzinie” i inne czasopisma misyjne.
  16. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.