1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
    aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
  2. Miesiąc maj poświęcony jest  Matce Bożej, Nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,00. Serdecznie zapraszam.
  3. Nabożeństwo majowe dla dzieci do I Komunii św. z rodzicami we wtorki,  środy i czwartki o godz. 18.oo. W czwartek najbliższy spotkanie obowiązkowe z rodzicem o godz. 15.30.
  4. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończymy w kościele okres wielkanocny i zaczynamy okres zwykły.  Za uroczysty w kościele lub kaplicy śpiew lub modlitwę słowami hymnu  „ O Stworzycielu Duchu, przyjdź …” można uzyskać odpust zupełny.
  5. W najbliższą niedzielę 26 maja w Uroczystość Trójcy Świętej,  a zarazem w Dzień Matki będą przyjęte do Uroczystej I Komunii Św. o godz. 10.00 dzieci  naszej parafii. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
  6. W dzień Komunii św. zapraszam na  nabożeństwo Misyjne o godz. 16.00 dzieci Komunijne z rodzinami i gośćmi oraz zapraszam też wszystkie Mamy z racji ich święta w intencji których będziemy modlili się na nabożeństwie majowym
  7. W Parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.
  8. PIERWSZA Ikona Matki Bożej odwiedza rodziny przy ulicy al. 700 leci. DRUGA Ikona Matki Bożej rozpoczęła odwiedziny rodzin po drugiej stronie od ul. Sokolniczej i odwiedza obecnie rodziny przy ul. Borowiackiej i dalej do ul. Orlej, ul. Jastrzębiej i ul. Strzeleckiej (górna część za poprzednimi ulicami . Proszę dzisiaj o odbiór Ikony na  al. 700 lecia.
  9. Zbliżmy się do uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało),  która  w tym roku przypada 30 maja. Trasa procesji będzie podobnie jak w zeszłym roku.
  10. Wierzę, że w tym roku rodziny też pięknie przygotują ołtarze i ufam, że sąsiedzi pomogą. Już dzisiaj bardzo dziękuję za przygotowanie Ołtarzy.
  11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy  od 18:4500 do 19:30 i możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania od 19.00.
  12. Wszystkie dziewczynki,  które są chętne  do sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała i przez oktawę zapraszam na próbę 22 maja (środa) o godz. 17.00.
  13. W dzisiejszą niedzielę dziękuję za modlitwę w intencji  szczęśliwego wykończenia kościoła oraz w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Serdeczne Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną 3878 zl ,  która jest przeznaczona na zakup witraży
  14. Dzisiejsza  kolekta jest przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  15. Zapraszam do Włoch samolotem na pielgrzymkę WSPOMNIENIE: ŚW. JAN PAWŁ II   I   ŚW. FRANCISZEK Watykan > Rzym > Asyż  > Zatybrze w TERMINIE  od  01.09.2024  –  07.09.2024. Cena promocyjna od osoby: 4300 zł./os.Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmowane są w biurze parafii lub u  organizatora  wyjazdu: Biuro Fides Tour,  nr Tel. 571 322 438;  517 460 748, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  16. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
  17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
ks, Wiesław Herold - proboszcz parafii