1. Jest czas Wielkiego Postu. W każdy piątek zapraszam na wspólną  Drogę Krzyżową dzieci ,  młodzież  i  dorosłych  na  godz. 18.00  oraz w niedzielę  na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
  2. Dzisiaj,  w 2 niedzielę miesiąca,  modlimy się o szczęśliwe wykończenie w budowie naszego kościoła oraz w intencji  darczyńców i ofiarodawców.  Składam też serdeczne „Bóg zapłać” za  złożoną kolektę inwestycyjną na zakup witraży.
  3. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne  w Pelplinie.
  4. Za tydzień dnia 17 marca od V Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej parafii  parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne głoszone będą przez ks. Krzysztof Kosobuckiego proboszcz w Cekcynie podczas Mszy świętych o godz.  10.00   i  18.00. W środę na zakończenie rekolekcji obędzie się „Koncert Pieśni Wielkopostnych”  w wykonaniu uczestnika „Szansy na sukces Opole 2022”,  absolwenta Akademii Katolickiej w Warszawie i aktora serialu „Ojciec Mateusz”.
  5. Spowiedź  parafialna Wielkopostna  z zaproszonymi księżmi  będzie w czasie rekolekcji parafialnych,  w poniedziałek  dnia 18 marca  br. od godz. 16.00  do  18.00  (z przerwą od godz. 17.00  do  godz. 17.30)
  6. Po rekolekcjach wielkopostnych w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja ikony MB Nieustającej Pomocy ulicami od domu do domu od godz. 18.00 do 18.00  (rozpoczęcie i zakończenie Mszą św.). Taka peregrynacja odbywa się na terenie całej naszej diecezji pelplińskiej. Jest to równocześnie nasze osobiste przygotowanie się do obchodów Roku Jubileuszowego w całym Kościele Katolickim.
  7. W piątek przypada 22 dzień miesiąca marca. Tego dnia  zapraszam po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 na nabożeństwo  ku czci św. Rity,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity i zakończymy  błogosławieństwem Lourdzkim.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu  w naszej parafii (po zakończeniu rekolekcji Wielkopostnych ) będzie w każdą środę zaraz po Nowennie do M. B. N. Pomocy  do godz. 19.30. Podczas adoracji możliwość skorzystania  z sakramentu  pokuty i pojednania .
  9. Jak każdego roku z racji kończących się spowiedzi Wielkopostnych w parafiach o godz. 18.00 wszystkie Msze św. wieczorne i nabożeństwa w naszej parafii będą od poniedziałku  (11 marca 2024 r.) również o godz. 18.00. Na prośbę parafian przy tej godzinie  pozostaniemy już przez cały rok, a więc nie będzie czasu zimowego i letniego !!!
  10. Również w  piątek, 22 marca, zapraszam o godz. 20,00  do kościoła Bożego Ciała skąd wyjdzie wspólna Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szlak liczy 27 kilometrów. Zapisy są równoznaczne z zakupem pakietu, który jest dostępny w biurze Bożego Ciała  i w sklepie „Hosanna” przy ul. Nowodworskiego 33 oraz po Mszach św. niedzielnych. Koszt pakietu 25 zł. Więcej informacji na stronie Facebooku oraz za stronie EkstremalnaTuchola.pl
  11. W sobotę rozpoczniemy ogólnopolską Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwy Nowenny w łączności z każdą mszą świętą w tym czasie. Można dołączyć do modlitwy drogą telewizyjną zaraz po Apelu Jasnogórskim.
  12. Pary, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub przyszłym roku zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych" w Cekcynie w dniach 19-21 kwietnia 2024. Udział w tym programie jest koniecznym elementem przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Szczegóły i zapisy na stronie dobry-poczatek.pl.
  13. Wzorem lat ubiegłych zachęcam do pobrania skarbonek wielkopostnych i składania ofiary  na Caritas naszej Diecezji.

14.  Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym", czy „W rodzinie", które są wyłożone na stoliku pod chórem.

15.  Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności  „Szczęść Boże”.