1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w liturgii jako święto Chrztu Pańskiego. To okazja do wdzięczności wobec Boga oraz tych, którzy zatroszczyli się o nasze wychowanie w wierze, a także do refleksji nad zadaniami wynikającymi z przyjęcia sakramentu chrztu. Od jutra w liturgii rozpoczynamy okres zwykły.
  2. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, ale nie kończy wspólnego śpiewania kolęd. W naszej tradycji śpiewamy je do 2 lutego.
  3. Dzisiejsza zbiórka przed kościołem jest przeznaczona potrzeby w Ukrainie dla ks. Jana Wójcika z parafii św. Anny i Mikołaja w Rohatynie na zakup przyczepki transportowej,  ponieważ dotychczasowy bus zostal zabrany na wojnę. Dziękuję za składany wosk na przetapianie do puszek na wojnę.
  4. W przyszłą niedzielę przypada 2 niedziela miesiąca,  w której modlimy się o szczęśliwe jej wykończenie naszego kościoła oraz za wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli oraz kolędowa jest przeznaczona na wstawienie witraży  w dolnej kondygnacji kościoła
  5. Natomiast za   2 tygodnie kolekta będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  6. W naszej parafii trwa czas kolędowy. Zapraszam w najbliższe  kolejne 2 niedziele wyznaczone ulice  do kościoła na godz. 16.00. W czasie tegorocznej zbiorowej kolędy zebrane ofiary kolędowe będą przeznaczone na wykonanie i wstawienie 10 dużych (4 częściowych ) witraży pierwszej kondygnacji po lewej i prawej stronie w kościele na sumę 120 tysięcy.
  7. Najbliższa sobota, 13 stycznia, to w naszej parafii Dzień Fatimski. Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszam Różę Fatimską do odmówienia  różańca  fatimskiego.
  8. Ofiary złożone przy Żłóbku są przeznaczone na misje katolickie.
  9. Od 1 stycznia 2024 roku, każda para przygotowująca się do sakramentu małżeństwa musi odbyć weekend dla narzeczonych (jest to przygotowanie bezpośrednie do małżeństwa). Pary, które już zgłosiły termin ślubu na rok 2024, muszą przed spisaniem protokołu (3 miesiące przed zawarciem sakramentu małżeństwa) muszą  odbyć weekend dla narzeczonych.
  10. W najbliższą środę w naszej parafii odbędzie się spotkanie kolędowe księży naszego dekanatu Tucholskiego z Ks. Biskupem Diecezjalnym o godz. 16.00. Z tej racji Msza św. z Nowenną do M.B.N. Pomocy będzie wyjątkowo rano o godz. 9.00.
  11. Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
  12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże