1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (...)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Stąd wyjątkowo, różowy kolor szat liturgicznych.

2. Serdecznie zapraszam całe rodziny, a nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy 0 ,  I ,  II  oraz III z lampiony oraz Zapraszam też młodzież  do bierzmowania klas VIII  i  starszą od poniedziałku do piątku na Roraty w małym kościele o godz. 18.00.

3. W środę  o godz. 18.00 nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W każdą środę zapraszam też na  adorację Najświętszego Sakramentu od godz.  20.15 do godz. 21.00.

5. W biurze parafialnym można zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzę z posługą sakramentalną przed Bożym Narodzeniem w środę 20 grudnia w godzinach przedpołudniowych.

6. Jak co roku po Mszach Świętych nabyć świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po 10 zł małe oraz duże po 20 zł; podobnie kalendarze duże i małe. Są też wigilijne opłatki i kalendarze na rok 2024 w cenie 10 zł i 20 zł.

.8. W wigilię święta Bożego Narodzenia zapraszam o godz. 24.00 na Pasterkę, przed którą odbędzie się nabożeństwo adwentowe.

9. W pierwsze Święto Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo. Następne Msze św. będą o godz. 10,oo oraz 11,3o - spotkanie na Mszy św. z dziećmi oraz powitanie żłóbka.10. W drugie święto Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 8,oo ,

11. Serdecznie dziękuję za modlitwę w minioną II niedzielę miesiąca w intencji wykańczaniu budowy naszej świątyni i wszystkie osobiste ofiary składane w biurze parafialnym. Kolekta inwestycyjna wyniosła 3.831 zł.

12. Kolędy, jak każdego roku rozpoczniemy po Nowym Roku 2024

13. Przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu. Nowe do nabycia u ministrantów.

14. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne rocznice rodzinne oraz jubileusze małżeńskie składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

3. W środę  o godz. 18.00 nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. Już w przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Wigilijną wieczerzę rozpocznijmy wspólną modlitwą, odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-20), przełamaniem się opłatkiem, śpiewajmy kolędy i pastorałki. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Nie zapomnijmy w tym dniu o zmarłych, którzy nie zasiądą z nami przy stole, zanieśmy znicz na ich groby.

10. W drugie święto Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 8,oo , 10,oo oraz o 11, 3o spotkanie z dziećmi na Mszy św. i nabożeństwie przy żłóbku. W tym dniu przed kościołem zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

12. Kolędy, jak każdego roku rozpoczniemy po Nowym Roku 2024