1.W listopadzie  Ojciec Święty zaprasza  do modlitwy w intencji: za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie”.

2.W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
Warunki uzyskania odpustu:
– Komunia św.,
– nawiedzenie cmentarza,
– modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności.

3.Wypominki jedno razowe będę czytała przez całą Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 1-8 listopada po każdej Mszy świętej odmawiając dziesiątkę różańca świętego w ich intencji.

4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w czwartek -  rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek  - wspomnienie Św. Leona Wielkiego-papieża, w sobotę – Św. Marcina z Tours.

5.W sobotę obchodzić będziemy kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Msza św. wspólna dla wszystkich parafii w intencji Ojczyzny tego dnia zostanie odprawiona kościele  Bożego Ciała o godz. 11.00.

6.W przyszłą  2 niedzielę  miesiąca  modlić się będziemy o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni.

7.Również  w niedzielę 12 listopada  zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

8.Natomiast za 2 tygodnie w niedzielę 19 listopada kolekta na WSD w Pelplinie.

9.W poniedziałek 20 listopada 2023 r. o godz. 17.00 będzie zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga, kolejne spotkanie z pisarzem i GROMO-wcem sił specjalnych NAVALEM, Pawłem Mateńczukiem. Będzie to prelekcja nt. bezpieczeństwa i radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Spotkanie odbędzie się w Cekcynie w Hoplandzie.

10.Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma” i „W rodzinie”. Jest też do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2024r.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.