1.  W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

2. W sierpniu  łączymy się z  pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Choć z różnych powodów nie udajemy się osobiście do naszego narodowego sanktuarium, dołączmy do wszystkich pielgrzymujących duchowo, wspierając ich pielgrzymi wysiłek i łącząc się z nimi modlitewnie.

3. W środę, 9 sierpnia, w liturgii wspominamy świętą Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein (1891-1942), współpatronkę Europy.

Również w środę  zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18, 00.

4. W piątek, 11 sierpnia przypada wspomnienie  św. Klary (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia Klaryskami

5. W przyszłą niedzielę ,  drugą miesiąca, modlić się będziemy o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni. Przed nami witraże,  wielki witraż  frontowy w głównej nawie oraz witraże bocznej nawy I kondygnacji. W tym dniu również kolekta inwestycyjna kolekta parafialna.  Proszę rodziny i osoby,  które zadeklarowały pomoc w zakupie witraży  o połowę wpłaty na zaliczkę,  która jest wymagana przez wykonawcę.

6. W piątek 11 sierpnia o godz. 21.15 w Amfiteatrze Cekcyńskim odbędą się XXIII Nocne Misteria Nadjeziorne pt. „Żywot Adama”.

7. Zapraszam do lektury Pielgrzyma i  W rodzinie  oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zakupić u ministrantów lub na ławce przy ołtarzu,  lub starsze numery zabrać gratisowo ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.  „Szczęść Boże”.