1.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

2.Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam  na nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

3.Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę w zeszłą niedzielę do Miłosierdzia Bożego o szczęśliwe wykańczanie kościoła. Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną oraz wszelkie ofiary rodzinne z ostatniego tygodnia oraz przelewy na konto. Zebraliśmy 4 587 zł.

4.Dziękuję za dzisiejszą  modlitwę w intencji naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie oraz złożoną ofiarę.

5.W najbliższy czwartek przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii poświęcony jest św. Ricie. Tego dnia zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po  Mszy św. o godz. 18.00,  które rozpoczniemy poświęceniem  róż św. Rity i zakończymy błogosławieństwem  lourdzkim.

6.W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojcówz naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

7.W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogęPanu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem w piątek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00.

8.W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny i zaczynają się wakacje. Dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym życzymy dobrego odpoczynku. Niech to będzie także czas głębszego zaprzyjaźnienia się z Panem Bogiem przez modlitwę i udział w niedzielnej Mszy świętej. Msza święta dziękczynna na zakończenie roku w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30.

9.Parafia nasza organizuje pielgrzymkę  "Kalwaria Pacławska oraz magiczne Bieszczady" w dniach  od 02 do  06  października  2023 r. Są jeszcze wolne miejsca. Ponieważ jest krótki czas zgłaszania się (10 czerwca),  dlatego proszę o bezpośredni kontakt z biurem podróży. Bliższe dane w wyłożonych folderach pielgrzymkowych.

10Parafia Bożego Ciała w Tucholi organizuje spływ kajakowy Brdą śladami św. Jana Pawła II w dniach 24 – 25 czerwca br. Można uczestniczyć tylko w jednym dniu. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w biurze, telefonicznie lub mailowo.

11.Zapraszam na spotkanie pielgrzymkowe na Jasną Górę 18 czerwca o godz. 17.00 w Kościele Gimnazjalnym w Chojnicach. 31 lipca z Bazyliki w Chojnicach wyruszy 32. Chojnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału. Jednocześnie informujemy, że tego dnia z Tucholi wyruszy grupa pielgrzymów, którzy połączą się grupą Chojnicką w Wielkim Mędromierzu.

12.Zachęcam   do lektury Pielgrzyma i  W rodzinie  oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zabrać ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła..

13.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności  - szczęść  Boże.