1.Serdeczne dziękuję  wszystkim,  którzy przyczynili się do organizacji uroczystości i procesji Bożego Ciała.  Dziękuję przede wszystkim  rodzinom,  które przygotowały 4 stacje Bożych  Domków  oraz przyozdobienie posesji na trasie procesji Bożego Ciała.  Dziękuję służbie liturgicznej  za posługę przy ołtarzu szafarzy nadzwyczajnych, lektorek oraz ministrantów.  Dziękuję p. katechetce Justynie za przygotowanie dzieci komunijnych i dziewczynek sypiących  kwiatki.  Dziękuję niosącym baldachim  oraz  sztandary. Ale dziękuję nade wszystko wszystkim,  którzy zaszczycili swoją obecnością tegoroczną procesję Bożego Ciała.

2.Dziękuję za wspólną dzisiejszą modlitwę o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni. Przed nami witraże,  a nade wszystko wielki witraż  frontowy w głównej nawie i witraże bocznej nawy I kondygnacji. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz indywidualne – rodzinne ofiary z ostatniego tygodnia miesiąca.

3.W dzisiejszą niedzielę  zapraszam wszystkie dzieci, które były przyjęte do I Komunii św. oraz ich rodziny i wszystkich chętnych na tradycyjną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 15.00.

4.W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesjach eucharystycznych po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 połączonej z nabożeństwem czerwcowym.

5.We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00  nabożeństwo Fatimskie  z procesją światła. Zapraszam do niesienia figury Matki Bożej oraz przyniesienie świec.

6.W środę zapraszam na nowennę do  Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 18.00   oraz  od godz. 20.15 do  21.00  na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

7.W czwartek  na zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz w piątek w  uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa  ostatnie  procesje eucharystyczna w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.  Po Mszy św. błogosławieństwo  wianków.

8.Parafia nasza organizuje pielgrzymkę  "Kalwaria Pacławska oraz magiczne Bieszczady" w dniach  od 02 do  06  października  2023 r. Są jeszcze wolne miejsca. Ponieważ jest krótki czas zgłaszania się (10 czerwca),  dlatego proszę o bezpośredni kontakt z biurem podróży. Bliższe dane w wyłożonych folderach pielgrzymkowych.

9.Parafia Bożego Ciała w Tucholi organizuje spływ kajakowy Brdą śladami św. Jana Pawła II w dniach 24 – 25 czerwca br. Można uczestniczyć tylko w jednym dniu. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w biurze, telefonicznie lub mailowo.

10.Zapraszam na spotkanie pielgrzymkowe na Jasną Górę 18 czerwca o godz. 17.00 w Kościele Gimnazjalnym w Chojnicach. 31 lipca z Bazyliki w Chojnicach wyruszy 32. Chojnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału. Jednocześnie informujemy, że tego dnia z Tucholi wyruszy grupa pielgrzymów, którzy połączą się grupą Chojnicką w Wielkim Mędromierzu.

11.Zachęcam   do lektury Pielgrzyma i  W rodzinie  oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zabrać ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.