1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie przyczyniali się do łagodzenia cierpień fizycznych i duchowych chorych na aids, zwłaszcza w krajach najuboższych.
2.Ewangelia dzisiejszej niedzieli mówi o największym skarbie dla człowieka wierzącego, jakim jest Królestwo Niebieskie. Wybory, jakich dokonujemy w życiu, zależą często od naszej wizji szczęścia. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że zwykle opieramy je o system wartości, który najpierw poznawaliśmy, a następnie przyjmowaliśmy za swój. W ten sposób decydujemy, czemu warto się poświęcić i co dla nas jest najważniejsze. Wielu z nas nie jest obce pragnienie, aby znalazł się ktoś, kto spełni nasze oczekiwania i jedynie słuszne – bo nasze – pragnienia. W takiej sytuacji znalazł się król Salomon. O swoich pragnieniach rozmawia z samym Bogiem, który mówi: „Proś o to, co mam ci dać”. Salomon zważywszy na uwarunkowania, w jakich żyje i misję, jaką ma do spełnienia, prosi Boga o dar mądrości, by umiał kierować powierzonym mu ludem i rozróżniać między dobrem a złem. Dokonał wyboru, który nie tylko spodobał się Bogu, ale też pozwolił Salomonowi spełnić się w życiu i przejść do historii.
Dzisiejsze słowo Boże przynagla nas, abyśmy zastanowili się, nad tym, co jest naprawdę ważne dla naszego życia, szczęścia i zbawienia. Czy w realizacji naszych planów nie liczymy zbytnio na samych siebie i innych ludzi? O co tak naprawdę prosimy w naszych modlitwach? Czy prosimy o mądrość, która ma swoje źródło w Bogu?
Ewangelista Mateusz przekonuje nas, że dla prawdziwego skarbu warto po-święcić wszystkie dobra, jak to uczynił pewien człowiek znalazłszy skarb ukryty w roli czy kupiec poszukujący pięknych pereł. Czy jesteś gotów po-święcić wszystko, aby zyskać mądrość?
3.Dziś i jutro w  parafii św. Jakuba Apostoła przypada doroczna Uroczystość odpustowa.  Suma odpustowa w poniedziałek o godz. 17,oo .
4.Z racji wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców – błogosławimy dziś pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystywanie.
5.We wtorek, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. Pamiętajmy też w modlitwach o naszych rodzicach żyjących i powołanych do wieczności.
6.W środę zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o  godz. 18,oo.
7.W tym tygodniu przypadają wspomnienia :
• piątek, 29 lipca – świętej Marty, siostry Łazarza i Marii, przyjaciół Jezusa. To w ich domu Jezus spędził ostatnie dni przed swoją męką, pokazując w ten sposób, jak cenną wartością są więzy przyjaźni. My także starajmy się je budować z ludźmi, których Bóg stawia na naszej drodze;
• sobota, 30 lipca -  św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła
8.Pani Starosta Dorota Gromowska zaprasza na koncert wokalno-taneczny zespołów z Ukrainy i Białorusi, który odbędzie się  w niedzielę 24 lipca o godzinie 17.00 w sali przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych przy ulicy Świeckiej 89. Wstęp jest wolny. Koncert organizowany jest w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Niemen 2011.
9.Przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.
10.Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wielu łask Bożych i wszelkiej pomyślności, a  wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy  oraz  przebywającym na  wakacjach i urlopach  w Borach Tucholskich  życzę  udanego wypoczynku. Szczęść Boże.