`1.Od przyszłej soboty ( 1 października)  do niedzieli  (9 października)  w naszej Wspólnocie Parafialnej  rozpoczną się Misje Święte pod hasłem: „Posłani  w  pokoju  Chrystusa”.  Szczegółowy program można zabrać ze sobą.  Jest wyłożony pod chórem oraz zamieszczony na plakacie  w gablocie oraz  na  naszej parafialnej stronie internetowej .  Ułóżmy sobie tak zajęcia, aby w tych Misjach  Świętych  aktywnie uczestniczyć .  Głosić je będzie o. Tyberiusz W. Nitkiewicz ofm.  Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam do zaplanowania swojego czasu na czas naszych parafialnych Misji świętych.

2.Serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie we wtorek po Mszy św. o godz. 19.00 w dużym kościele  wszystkie grupy parafialne celem przygotowania  się do misji w posłudze liturgicznej na Mszach i nabożeństwach misyjnych.

3.W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: we wtorek – Św. Wincentego a Paulo, w środę – Św. Wacława, w czwartek – Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek – Św. Hieronima, w sobotę – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

4.Są jeszcze wolne miejsca w autokarze do Częstochowy na Jasną Górę w ramach Pielgrzymki Maturzystów. Wyjazd w poniedziałek, o godz. 6.00 sprzed dworca PKP, powrót we wtorek ok. godz. 3.30 nad ranem. Koszt wyjazdu 115 zł.

5.Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz oddział KSM w Zblewie zapraszają członków KSM Diecezji Pelplińskiej oraz młodzieżowych wspólnot parafialnych do wzięcia udziału, dnia 15 października, w XIII Marszu na Orientację im. św. Jana Pawła II w Bytoni.

6.W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec w naszym kościele  (po skończonych Misjach parafialnych) będzie odmawiany codziennie o godz. 17.30. Podobnie jak w latach ubiegłych nabożeństwo różańcowe prowadzić będzie Wspólnota Żywego Różańca i inne wspólnoty parafialne.

7.W 1 sobotę miesiąca  o  godz. 15.00 zapraszam na  „Promieni Miłosierdzia”. Modlić się będziemy w intencji młodzieży, przy figurze Św. Jana Nepomucena na rogu ul. Głównej i Polnej.

8.Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

9.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.