1.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca składam serdeczne  podziękowanie za wspólną modlitwę w intencji wykańczania naszej świątyni,  za ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne „Bóg zapłać ”również za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz w ostatnim tygodniu miesiąca na miarę możliwości każdej rodziny.

2.W dzisiejszą  niedzielę, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, zapraszam do amfiteatru na koncert galowy XXVI. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej o godz. 17.00 ,  podczas którego odbędzie się wręczeniem pucharów i nagród wyróżnionym zespołom i solistom . Na zakończenie wystąpi Gwiazda Wieczoru –  zespół  MONTANA Country Band.

3.W środę , 13  lipca, zapraszam na Mszę świętą i nabożeństwo fatimskie o godzinie 18.00. Proszę o przyniesienie świec  na procesję fatimską.

4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

- poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

- wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

- środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

- piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

5.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Rok Akademicki 2022/2023 dla młodzieży męskiej. Szczegóły na stronie internetowej WSD.

6.Od tego tygodnia  - tak jak w zeszłym roku - w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą we wtorki  i czwartki rano o godz. 9.00 (z tej racji proszę o wcześniejsze ustalenie innego terminu,  jeśli nie odpowiada rano  !!!)

7.W biurze parafialnym są jeszcze do odebrania zdjęcia z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

8.Tradycyjne w okresie wakacyjnym wyruszają piesze pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę. 31 lipca wyruszy pielgrzymka z Chojnic,  do której przyłącza się również nasza parafia.

9.U ministrantów przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma”   i  „W rodzinie”. Starsze czasopisma można wziąć gratisowo ze stolika pod chórem.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.  „Szczęść Boże”.

ks, Wiesław Herold - proboszcz parafii