1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.

2.Kończy się czas odwiedzin duszpasterskich zwana kolędą. Wszystkim jestem  wdzięczni za gościnność i serdeczną  rozmowę. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, a także za złożone ofiary kolędowe które w całości przeznaczone są na posadzkę w kościele.

3.W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które będziemy błogosławić podczas każdej Mszy św. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

4.Również w środę 2 lutego zapraszam po Mszy św o godz. 17.45 na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Andrzeja Jurkiewicza jednego z  najznakomitszych polskich tenorów, znany na scenach operowych i operetkowych całego świata, który tym razem wystąpi wraz z żoną Joanną,  których już wcześniej u nas gościliśmy.

5.Natomiast za tydzień w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne - I czwartek,  I  piątek  i  I  sobota miesiąca.

7.W I czwartek miesiąca 3 lutego  modlić się będziemy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na zakończenie  Mszy św. błogosławieństwo św. Błażeja dla osób chorujących na gardło.

8.W  I piątek miesiąca zapraszam do małego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu,  którą rozpoczniemy, jak zawsze, Koronką do Bożego Miłosierdzia a zakończymy Mszą św. do Serca Pana Jezusa o godz. 17.oo.  W tym dniu odwiedzę chorych w godzinach od 10  do  14. Natomiast spowiedź św. od godz. 16.30.

9.Starosta Tucholski informuje, że na rok 2022 otrzymał dotację na odnowienie gruntów leśnych zniszczonych w nawałnicy w 2017 r. Właściciele, którzy nie otrzymali jeszcze środków finansowych na pokrycie kosztów związanych z odnowieniem lasu, proszeni są o zgłoszenie się do Starostwa Powiatowego w Tucholi, pokój nr 1 w Wydziale Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Zasobami Przyrody w celu zgłoszenia gotowości wykonania odnowienia w roku bieżącym lub dostarczenie wszelkich posiadanych dokumentów potwierdzających wysokość poniesionych kosztów odnowienia.

10.Solenizantom dzisiejszego dnia i całego najbliższego tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej.

11.Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „W Rodzinie”. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem.