l. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego. To okazja do odkrycia znaczenia Słowa Bożego w wierze i życiu codziennym.

2. W tym tygodniu przypadają  wspomnienia:

- w poniedziałek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

- we wtorek święto Nawrócenia Św. Pawła;

- w środę świętych Tymoteusza i Tytusa;

- w piątek św. Tomasza z Akwinu

3. W środę zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 9.00.

4. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

5. W sobotę, 29 stycznia, nasze miasto obchodzić będzie 102. rocznicę odzyskania przez Tucholę niepodległości. Tego dnia w kościele  św. Bartłomieja o godz. 10.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji mieszkańców Gminy Tuchola przy udziale pocztów sztandarowych. Po Mszy św. przejście i Manifestacja pod Pomnikiem Mauzoleum Ofiar Faszyzmu przy ul. Chopina i składanie wiązanek kwiatów.

6. W tym tygodniu,  w czwartek, kończymy czas kolędowania. Rodzinom, którzy nie mogli przyjąć w wyznaczonym terminie kolędy,  a pragną to uczynić, proszę o zgłoszenie,  abym mógł odwiedzić te rodziny dodatkowo  w piątek 28 stycznia  od godziny 16 tej.

7. Wszystkim przyjmującym kolędę serdecznie dziękuję, za wspólną modlitwę, rozmowę oraz za składane ofiary posadzkę granitową do naszego kościoła.

8. Od poniedziałku, 31 stycznia wznawiamy Mszę św. wieczorną o godz. 17.00.

9. Solenizantom dzisiejszego dnia i całego najbliższego tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej.

10. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „W Rodzinie”. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem.