1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
    aby dzieci cierpiące na nieuleczalne choroby i ich rodziny otrzymały niezbędną opiekę medyczną i wsparcie oraz nigdy nie traciły sił i nadziei.
  1. Rozpoczął się czas Wielkiego Postu.
    Kościół Święty przypomina: Wszyscy wierni obowiązani są czynić pokutę. Dla wyrażenia tej pokutnej formy pobożności chrześcijańskiej Kościół ustanowił dni okresu postu i pokuty. W tym czasie chrześcijanin powinien szczególnie praktykować czyny pokutne służące nawróceniu serca, co jest istotą pokuty w Kościele. Powstrzymywanie się od zabaw pomaga w opanowaniu instynktów i sprzyja wolności serca.
  2. Czynami pokutnymi są:
    – modlitwa
    – jałmużna
    – uczynki pobożności i miłości
    – umartwienie przez wierniejsze pełnienie obowiązków
    – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post.
    Czasem pokuty w Kościele są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i środę popielcową. Post obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje w czasie Wielkiego Postu.
  3. W niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi o godz. 16.00 ( po Gorzkich Żalach Msza św. recytowana). Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
  4. Młodzież starszą do Bierzmowania   z naszej parafii,  tzw.  rocznik II zapraszam obowiązkowo na spotkanie formacyjne  1 marca ( niedziela) po mszy o godz. 10.00 do kościoła  św. Bartłomieja.
  5. Rekolekcje Wielkopostne  w naszej parafii rozpoczniemy od V Niedzieli Wielkiego Postu – 22.03 do 25.03. 2026r.
  6. Zapraszam w najbliższy niedzielę 1  marca po Mszy św. o godz.  11.30 chętnych chłopców, którzy by chcieli wstąpić w szeregi jako ministrant na plebanię.
  7. Zbiórka na pomoc dla Ukrainy wyniosła  425 zł.  Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.
  8. W czasie Wielkiego Postu zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 18.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. z rodzicami oraz młodzież do Bierzmowania zamiast sobotnich spotkań .

9..  W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad Gentes”.

10.   Za tydzień w  niedzielę  zbiórka na kwiaty do naszego kościoła.

11.  Już dzisiaj zapraszam naszą wspólną Tucholską Ekstremalną Drogę Krzyżową. Start 27.03.2026 r. o godzinie 20.00 Mszą Świętą w Kościele Bożego Ciała w Tucholi. Więcej szczegółów na stronie https://ekstremalnatuchola.pl/

12.  Zapraszam do  przekazania 1,5% podatku dochodowego na KRS Caritas Diecezji Pelplińskiej: 0000252333. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera osoby z niepełnosprawnością, chorych i ubogich. Ze strony internetowej Caritas można pobrać darmowy program do rozliczania podatku.

13.  Zachęcam do lektury dwutygodnika Pielgrzyma,  które można nabyć u  ministrantów przy wyjściu  z kościoła.

14.  Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

ka. Wiesław Herold - proboszcz parafii

  1. Obchodzimy dzisiaj ostatnią niedzielę zwykłą. W środę rozpoczyna się  okres Wielkiego Postu „środą popielcową”.  Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 17:00  i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły,  który  obowiązuje  wiernych między 18.  a 60. rokiem życia  -  osoby starsze i dzieci obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Na dzisiejszą niedzielę ks. Biskup  ogłosił  zbiórkę  na pomoc dla Ukrainy.
  3. Dziś, jutro i pojutrze w kościołach parafialnych i kaplicach adoracja Najświętszego Sakramentu w dziękczynieniu za dar Eucharystii w Kościele ( dawne czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem). W naszej parafii zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w kaplicy codziennie w godzinie miłosierdzia o godz. 15,00..
  4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na  wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18:00.
  5. Od przyszłej niedzieli Wielkiego Postu zapraszam do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Dlatego po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach będzie Msza św. recytowana.  (w sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz kandydatów do Bierzmowania).
  6. Zapraszam do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w każdą środę  po Mszy św. i Nowennie do g. 19.30.  Jest to również dodatkowa okazja do spowiedzi świętej.
  7. W tym tygodniu 20 lutego  przypada wspomnienie św. Hiacynty I Franciszka, dzieci z Fatimy.
  8. W przyszłą niedzielę przypada też 22 dzień miesiąca. Po Mszy św. wieczornej o godz.  18,00 zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity  z poświeceniem róż św. Rity i błogosławieństwem. Lourdzkim.
  9. Rekolekcje wielkopostne odbędą  się w naszej parafii  od V Niedzieli Wielkiego Postu,  tj. 22.03 do 25.03. 2026 r. Skorzystajmy z tego świętego czasu  i już dzisiaj przygotujmy się na ten czas.
  10. Już dzisiaj zapraszam dzieci i młodzież z naszej szkoły  nr 5 na szkolne rekolekcje wielkopostne w ramach zajęć szkolnych od poniedziałku 23 marca  do  środy 25 marca w  godzinach przedpołudniowych.
  11. Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu na zbiórkę w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz.  11.30.
  12. Zapraszamy młodzież  2 roku przygotowań do bierzmowania na spotkanie w sobotę  21  lutego  po mszy o godz. 18.00.
  13. Wszystkim, którzy obchodzą swoje urodziny , imieniny jubileusze w nadchodzącym  tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.
  14. Zachęcam do lektury dwutygodnika „ PIELGRZYM”.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

  1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
    Módlmy się, aby głos braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników, pozbawionych skrupułów, był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.
  2. Dziękuję bardzo  za dzisiejszą modlitwę w intencji  prac wykończeniowych  kościoła oraz za sponsorów, darczyńców i ofiarodawców. Serdecznie „Bóg zapłać”  również za kolekta inwestycyjną.
  3. W ty m tygodniu przypadają wspomnienia :  we wtorek Św. Scholastyki, w środę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes , w sobotę Św. Cyryla i Metodego patronów Europy.
  4. W środę 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego zapraszam na mszę o godz. 1800, gdzie będziemy modlić się za chorych z naszej parafii i naszych rodzin, podczas mszy świętej udzielę Sakramentu Chorych.
  5. W środę 11 lutego zapraszam na kolejne spotkanie Katechezy dla Dorosłych o godz. 19:30 w kościele  Bożego Ciała.
  6. Za tydzień 15-22 lutego przypada  Tydzień modlitw o trzeźwość narodu
  7. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzę miłego i bezpiecznego  wypoczynku podczas ferii zimowych.
  8. Po feriach wznawiam spotkania dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i przygotowujących się do bierzmowania. Za tydzień podam plan spotkań formacyjnych.
  9. Zbiórka do puszki na kwiaty do naszego kościoła wyniosła  371  zl ; za złożone ofiary składam Bóg zapłać.
  10. Zbliżamy się do Wielkiego Postu, który rozpoczniemy w środę popielcową 18 lutego ( msze święte w tym dniu o godz. 17.00  i 18.00 ).
  11. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o 16,00,   a Gorzkie Żale w niedzielę po mszy o godz. 16.00.
  12. . Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy od V Niedzieli Wielkiego Postu – 22.03 do 25.03. 2026 r.
  13. . Już dzisiaj zapraszam na rekolekcje szkole wielkopostne w ramach zajęć szkolnych od poniedziałku 23 marca  do  środy 25 marca w  godzinach przedpołudniowych.
  14. Wszystkim, którzy obchodzą swoje urodziny , imieniny jubileusze w nadchodzącym  tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.
  15. Zachęcam do lektury dwutygodnika „ PIELGRZYM”.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby modlitwa słowem Bożym była pokarmem dla naszego życia i źródłem nadziei w naszych wspólnotach, pomagając nam budować Kościół bardziej braterski i misyjny.

2. Dzisiejszą niedzielę Dzisiaj kończą się wizyty duszpasterskie. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowy, gościnę i złożone ofiary. W intencji parafian za wspólne kolędowanie zostanie odprawiona w dzisiejszą niedzielę Msza św., o godz. 16.00 w dużym kościele.

3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 pobłogosławię świecie dzieci pierwszokomunijnych.

4. Jutro 2 lutego w poniedziałek święto Ofiarowania Pańskiego , a zarazem Dzień życia Konsekrowanego. Na mszy św. o 18.00 błogosławieństwo świec. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

5. We wtorek przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona osób z chorobami gardła. Po Mszy św. udzielę specjalnego błogosławieństwa.

6. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne:

o I czwartek modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,

o I piątek Adoracja od 15.00 do 18.00 i spowiedź święta.

o I sobota modlitwa za rodziny

7. Chorych odwiedzę w I piątek miesiąca od godz. 10.00

8. Adoracja w I piątek miesiąca od godz. 15.00 do godz. 18.00 i możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty.

9. W I sobotę miesiąca na promienie Miłosierdzia Bożego zapraszam do kościoła św. Bartłomieja na godz. 15.00

10. W tym tygodniu przypadają wspomnienia : czwartek Świętej Agaty, w piątek - Świętych Pawła Miki i Towarzyszy.

11. Za tydzień II niedziela miesiąca. Zapraszam na modlitwę o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji sponsorów, darczyńców i ofiarodawców. Kolekta inwestycyjna na budowę kościoła.

12. Młodzież do bierzmowania naszej parafii (rocznik II) będzie miała udzielony sakrament Bierzmowania w parafii św. Bartłomieja 16 kwietnia  o godz. 1600.

13. Po feriach będą wznowione spotkania dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej oraz przygotowujących się do bierzmowania.

14. W dzisiejszą niedziele  zbiórka do puszki na kwiaty do naszego kościoła za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

15. Zachęcam małżonków do udziału rekolekcjach poświęconych odnowieniu i umocnieniu relacji małżeńskiej, które odbędą się w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Białogórze w terminie 6-8 lutego. Więcej informacji pod numerem i adresem internetowym.

16. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzę dobrego wypoczynku podczas ferii zimowych.

17. Wszystkim, którzy obchodzą swoje urodziny, imieniny jubileusze w nadchodzącym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.

18. Zachęcam do lektury dwutygodnika „ PIELGRZYM”.

ks. Wisław Herold - proboszcz parafii

    • I czwartek modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,
    • I piątek Adoracja od 15.00 do 18.00 i spowiedź święta.
    • I sobota modlitwa za rodziny
  1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
    aby modlitwa słowem Bożym była pokarmem dla naszego życia i źródłem nadziei w naszych wspólnotach, pomagając nam budować Kościół bardziej braterski i misyjny.
  2. Dzisiejszą niedzielę pod hasłem: „Słowo Chrystusa niech mieszka w was” (Kol 3,16) przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego. Jest ona zaproszeniem do odkrycia znaczenia Słowa Bożego w naszej codzienności.
  3. W czwartek 29 stycznia przypada 106. Rocznica Powrotu Tucholi do  Macierzy, Na Mszę św. w tym dniu zapraszam parafian  do kościoła  Bożego Ciała o godz. 11.00   (po Mszy przemarsz pod pomnik Św. Małgorzaty).
  4. W tym tygodniu przypadają  wspomnienia:  w poniedziałek Św. Tymoteusza i Tytusa, w środę Św. Tomasza z Akwinu, w sobotę Św. Jana Bosko.
  5. W  niedzielę  1  lutego – z racji uroczystości Matki Bożej Gromnicznej  -  dzieci które przygotowują się do I Komunii Świętej  przynoszą swoje świece Komunijne , które będą  pobłogosławione na  Mszy św. o godz. 11.30.
  6. Zapraszam   do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu która w naszym kościele  odbywa się ona w każdą środę po wieczornej Mszy świętej i trwa do 19.30.  Jest to również dodatkowa okazja do spowiedzi świętej.
  7. W parafii trwają odwiedziny  duszpasterskie ( kolędy). Bardzo dziękuję  za gościnność oraz  składane ofiary kolędowe.
  8. Zachęcam małżonków do udziału rekolekcjach poświęconych odnowieniu i umocnieniu relacji małżeńskiej, które odbędą się w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Białogórze w terminie 6-8 lutego. Więcej informacji pod numerem i adresem internetowym.
  9. Zapraszamy młodzież do udziału w światowym Spotkaniu Młodych, które w tym roku odbędą się w Korei Południowej w dniach 03-08 sierpnia 2027r. https://forms.gle/nCujBUPHrJ1CpkzR9
  10. Na zakończenie tygodnia kolędowania zapraszam  na  Mszę św. niedzielę o godz. 16.00 ,  którą Mszę św. odprawię  w intencji rodzin z podziękowaniem za przyjęcie kolędowe,  za  złożoną ofiarę ,  a nade wszystko  za wspólne spotkanie   z  każdą rodziną.
  11. Zachęcam do lektury naszego  dwutygodnika  „ PIELGRZYM”.
  12. Wszystkim, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.
ks. Wiesław Herold  -  proboszcz parafii
  1. Serdecznie dziękuję za modlitwy w minioną  2  niedzielę miesiąca w intencji budowy kościoła oraz wszystkich ofiarodawców oraz darczyńców naszej świątyni. Dziękuję też za kolektę inwestycyjną  na wykańczanie świątyni. Wynosiła  4176  zł.
  2. Za modlitwę w minioną sobotę w moście modlitewnym z  Seminarium Duchownym w Pelplinie  oraz  złożoną ofiarę na Seminarium  Duchowne w Pelplinie  731 zł składam serdeczne Bóg zapłać .
  3. W  tym tygodniu  przypadają wspomnienia : w poniedziałek Św. Józefata Sebastiana Pelczara, w środę Św. Agnieszki  oraz  w sobotę Św. Franciszka Salezego.
  4. We środę 21 stycznia przypada Dzień Babci a w czwartek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o żyjących, a zmarłych wspominajmy w modlitwie.
  5. W najbliższy czwartek   przypada 22 dzień miesiąca poświęcony nabożeństwu do św. Rity, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Po poświęceniu róż św. Rity  rozpoczniemy nabożeństwo z modlitwami we wszystkich złożonych intencjach, które można składać przed i w czasie Mszy św. do koszyka oraz wcześniej również  drogą internetową na adres podany na naszej stronie parafialnej.  Nabożeństwo kończy błogosławieństwo lourdzkie   Najświętszym Sakramentem.
  6. Z tej racji kolęda z czwartku jest przesunięta na piątek  od godz. 16.00  do  godz.  20.00.
  7. W dniach 18-25 stycznia przypada Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.
  8. Duszpasterstwo rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza małżeństwa na rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej, które odbędą się w dniach 6-8 lutego 2026r. w Białogórze. Spotkania zawierają warsztat dialogu małżeńskiego prowadzony przez pary małżeńskie oraz księży. Szczegóły i zapisy na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl
  9. W  niedzielę  1  lutego – z racji uroczystości Matki Bożej Gromnicznej  -  dzieci które przygotowują się do I Komunii Świętej  przynoszą swoje świece Komunijne , które będą  pobłogosławione na  Mszy św. o godz. 11.30.
  10. Zapraszam   do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu która w naszym kościele  odbywa się ona w każdą środę po wieczornej Mszy świętej i trwa do 19.30.  Jest to również dodatkowa okazja do spowiedzi świętej.
  11. W parafii trwają odwiedziny  duszpasterskie ( kolędy). Bardzo dziękuję  za gościnność oraz  składane ofiary kolędowe.
  12. Na zakończenie tygodnia kolędowania zapraszam  na  Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 16.00 wszystkie rodziny,  które odwiedziliśmy  indywidualnie  oraz  wszystkie pozostałe rodziny zamieszkujące ulice wyznaczone na kolędowanie w minionym tygodniu. .  Mszę św. będzie w intencji wszystkich rodzin z podziękowaniem za przyjęcie kolędowe, za  złożoną ofiarę ,  a nade wszystko    z  błogosławieństwerm  Bożej Dzieciny.
  13. Przed kościołem u ministranta można kupić najnowszy dwutygodnik PIELGRZYMA. Starsze wydania można zabrać do domu gratisowo pod chórem lub przy ołtarzu na ławce.
  14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. Obchodzimy dzisiaj w kościele święto Chrztu Pańskiego. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem.

2. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

3. W dzisiejszą niedzielę, w 2 miesiąca, serdecznie dziękuję za modlitwy za przyczyną św. Faustyny do Bożego miłosierdzia w intencji budowy kościoła oraz wszystkich ofiarodawców oraz darczyńców naszej świątyni. Dziękuję też za kolektę z dzisiejszej niedzieli na wykańczanie naszej świątyni.

4. Wczoraj parafia nasza modliła się tzw. „Mostem modlitewnym” za nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie , a Seminarium za naszą parafię od Koronki Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu .

5. Za wczorajszą modlitwę i dzisiejsza ofiarę na Seminarium składam serdeczne Bóg zapłać.

6. W minioną I niedziela miesiąca była zbiórka na kwiaty do naszego kościoła, która wyniosła 211 zł . za którą składam Bóg zapłać.

7. W dzisiejszą niedzielę , II miesiąca, zapraszam do modlitwy w intencji szczęśliwego wykańczania i przygotowywania naszego kościoła do poświęcenia i konsekracji oraz za wszystkich sponsorów, ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję również za dzisiejszą ofiarę na kościół

8. W Parafii trwają wizyty duszpasterskie ( kolęda), niech to będzie czas dobrych spotkań. Bardzo dziękuję za ofiary składane podczas kolędy. Najbliższe kolędy odbędą się we wtorek i czwartek od godz. 16.00 wg zaplanowanych ulic w tych rodzinach, które pragną przyjąć kolędę indywidualnie. Dzień kolędowania oraz jakie ulice odwiedzę w tym dniu jest podany w zeszycie kolędowym, w którym można się wpisywać we wszystkie dni w kościele zaraz po Mszy św. albo w dowolnym czasie w małym kościele od godz. 15.00 - po Koronce do Miłosierdzia Bożego. Zeszyt kolęd jest położony na ołtarzu.

9. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. na naszą cotygodniową adorację do godz. 19.30.

10. W najbliższą środę 14 stycznia o godz. 19:30 odbędzie się w kościele Bożego Ciała katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszam.

11. W sobotę przypada wspomnienie Św. Antoniego opata.

12. Światowe Dni Młodzieży w tym roku odbędą się w Korei Południowej w dniach 03-08 sierpnia 2027r. https://forms.gle/nCujBUPHrJ1CpkzR9

13. Przed kościołem u ministranta można kupić najnowszy dwutygodnik PIELGRZYMA. Starsze wydania można zabrać do domu gratisowo pod chórem lub przy ołtarzu na ławce.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. Obchodzimy dzisiaj w kościele święto Chrztu Pańskiego. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem.

2. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

3. W dzisiejszą niedzielę, w 2 miesiąca, serdecznie dziękuję za modlitwy za przyczyną św. Faustyny do Bożego miłosierdzia w intencji budowy kościoła oraz wszystkich ofiarodawców oraz darczyńców naszej świątyni. Dziękuję też za kolektę z dzisiejszej niedzieli na wykańczanie naszej świątyni.

4. Wczoraj parafia nasza modliła się tzw. „Mostem modlitewnym” za nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie , a Seminarium za naszą parafię od Koronki Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu .

5. Za wczorajszą modlitwę i dzisiejsza ofiarę na Seminarium składam serdeczne Bóg zapłać.

6. W minioną I niedziela miesiąca była zbiórka na kwiaty do naszego kościoła, która wyniosła 211 zł . za którą składam Bóg zapłać.

7. W dzisiejszą niedzielę , II miesiąca, zapraszam do modlitwy w intencji szczęśliwego wykańczania i przygotowywania naszego kościoła do poświęcenia i konsekracji oraz za wszystkich sponsorów, ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję również za dzisiejszą ofiarę na kościół.

8. W Parafii trwają wizyty duszpasterskie ( kolęda), niech to będzie czas dobrych spotkań. Bardzo dziękuję za ofiary składane podczas kolędy. Najbliższe kolędy odbędą się we wtorek i czwartek od godz. 16.00 wg zaplanowanych ulic w tych rodzinach, które pragną przyjąć kolędę indywidualnie. Dzień kolędowania oraz jakie ulice odwiedzę w tym dniu jest podany w zeszycie kolędowym, w którym można się wpisywać we wszystkie dni w kościele zaraz po Mszy św. albo w dowolnym czasie w małym kościele od godz. 15.00 - po Koronce do Miłosierdzia Bożego. Zeszyt kolęd jest położony na ołtarzu.

9. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. na naszą cotygodniową adorację do godz. 19.30.

10. W najbliższą środę 14 stycznia o godz. 19:30 odbędzie się w kościele Bożego Ciała katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszam.

11. W sobotę przypada wspomnienie Św. Antoniego opata.

12. Światowe Dni Młodzieży w tym roku odbędą się w Korei Południowej w dniach 03-08 sierpnia 2027r. https://forms.gle/nCujBUPHrJ1CpkzR9

13. Przed kościołem u ministranta można kupić najnowszy dwutygodnik PIELGRZYMA. Starsze wydania można zabrać do domu gratisowo pod chórem lub przy ołtarzu na ławce.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.

Więcej artykułów…