1.W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

2.Rozpoczynamy dziś XIII Tydzień Biblijny pod hasłem „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Temu wydarzeniu poświęcony jest najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”. Warto w nim zapoznać się z artykułem ks. Wojciecha Kardysia objaśniającym, dlaczego i jak warto czytać Biblię.

3.Dziękuję  za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszelkie ofiary składane osobiście  oraz przekazywane na konto naszej parafii.

4.W środę zapraszam po Mszy św. o godz. 18.00  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek  przypada 22 dzień miesiąca poświęcony  św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00,  które rozpocznie się  poświęceniem róż św. Rity. Na zakończymy błogosławieństwo  lourdskie.

5.W każdą  sobotę zaraz po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszam młodzież  klasy VIII oraz starszych,  którzy jeszcze nie byli bierzmowani  na spotkanie formacyjne  przed Sakramentem Bierzmowanie,  którego udzieli ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna  19 maja, w środę,  o godz. 18.00. Obecność jest obowiązkowa.

6.Pragnę przypomnieć wszystkim wiernym,  ze w myśl  V Przykazań Kościelnych jesteśmy zobowiązani do spowiedzi św. i Komunii św. przynajmniej raz w roku i to w czasie wielkanocnym, który  zaczął się  w Środą Popielcową, a skończy się Uroczystością Trójcy Przenajświętszej – 30 maja,  a więc, jak zawsze w dniu przyjęcia dzieci w naszej parafii do Uroczystej I Komunii świętej.

7.Hospicjum Św. Małgorzaty składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli hospicjum w czasie zbiorki w Niedzielę Palmową.

8.Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

9.Z tej racji te osoby zapraszam do uczestnictwa we mszach świętych i nabożeństwach, które są transmitowane w naszej parafii na żywo. Codziennie o godz. 15.00 Koronka Miłosierdzia oraz Msze św. i nabożeństwa o godz. 18.00,  które  nadawane są przez transmisje internetowe on-line  oraz  You Tube   na naszej stronie parafialnej   www.parafiarudzkimost.pl

10.W dniu 21 kwietnia 2021, w środę,  o godz. 14.30  w Cekcynie odbędzie się zbiórka zepsutego sprzętu RTV i AGD, która zostanie przeznaczona jako Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Akcja ta jest podejmowana za zgodą Episkopatu Polski. Jest to pomoc dla wspólnot Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Jeśli ktoś posiada zużyty sprzęt można go na tę godzinę przewieźć do Cekcyna.

11.Zapraszam do lektury Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma, W Rodzinie  oraz innych czasopism o tematyce misyjnej.

12.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia. Pozostaję w pamięci modlitewnej za wszystkich, z którymi każdego dnia łączę  się przez transmisje internetowy na Koronce Miłosierdzie oraz we Mszy św.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

2.Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszam  do małego kościoła przed obraz  Bożego Miłosierdzia na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Z racji patronalnego święta  CARITAS  przed kościołem trwa zbiórka do puszek  na cele charytatywne.

3.Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam dzisiaj i każdego dnia o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego  do małego kościoła

4.We wtorek,  13 dzień miesiąca, zapraszam po Mszy św. o godz. 18.00  na Różaniec Fatimski.

5.W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00  (karteczki z prośbami można wkładać do skrzynki przy chrzcielnicy w małym kościele przez wszystkie dni tygodnia).

6.Od czerwca 2020 r. obowiązują w naszej diecezji „Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży”. Jednym z elementów budowania systemu prewencji jest powołanie w każdej parafii, szkole katolickiej czy innej instytucji kościelnej tzw. osoby pierwszego kontaktu. W przypadku zauważania sygnałów krzywdzenia dziecka w środowisku kościelnym – poza obowiązkami wynikającymi z prawa państwowego – należy powiadomić Delegata Biskupa Pelplińskiego ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży lub zwrócić się do osoby pierwszego kontaktu. W naszej parafii jest nią p. Małgorzata Kożuch.

7.Za tydzień, w drugą niedzielę po Wielkanocy, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Kolekta przeznaczona jest prace wykończeniowe kościoła,  za którą składam serdeczne „Bóg zapłać”. Polecam  ten cel modlitwom i ofiarności na miarę możliwości każdej rodzin.

8.W każdą sobotę zaraz po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszam na spotkania formacyjne młodzież do Bierzmowania.

9.W przyszłą niedzielę w łączności ze Mszą świętą o godzinie 11.30 zapraszam na spotkanie dzieci i ich rodziców  przygotowujących  się do I Komunii Świętej.

10.Ks. Biskup diecezjalny potwierdził dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem korona wirusem.

11.Z tej racji te osoby zapraszam do uczestnictwa we mszach świętych i nabożeństwach, które są transmitowane w naszej parafii na żywo. Codziennie o godz. 15.00 Koronka Miłosierdzia oraz Msze św. i nabożeństwa o godz. 18.00,  które  nadawane są przez transmisje internetowe on-line  oraz  You Tube   na naszej stronie parafialnej   www.parafiarudzkimost.pl

12.Pragnę serdecznie podziękować parafianom i osobom zaprzyjaźnionym z naszą parafią za wszelkie pomoc  materialną,  czy to w kościele, w biurze parafialnym, czy też osobiście lub przelewem na konto parafialne.

13.Biuro parafialne czynne jest  zawsze bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00  (od wtorku do piątku).

14.Zapraszam do lektury Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma, W Rodzinie  oraz innych czasopism o tematyce misyjnej.

15.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia. Pozostaję w pamięci modlitewnej za wszystkich, z którymi każdego dnia łączę  się przez transmisje internetowe.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2.Składam serdeczne Bóg zapłać za piękne kwiaty złożone do Grobu Pańskiego, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim,  którzy pomagali w sprzątaniu  i przygotowaniu kościoła na święta Wielkanocne oraz za przygotowanie liturgii Triduum  Paschalnego.

3.Dzisiaj Msze św. o godz. 10.oo oraz 11.30 (nie będzie Mszy  św. o godz. 8.00).

4.Jutro w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św., jak w niedzielę, tj.  o godz. 8.00 ;  10.00;  11.30 . W tym dniu  modlimy się w intencji wszystkich szkół i uczelni katolickich., a nade wszystko  za  KUL  (przed  kościołami zbiórka na Katolicki Uniwersytet  Lubelski).

5.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

6.Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna,  która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia  Bożego.  Przez cały tydzień zapraszam na Nowennę do Miłosierdzia Bożego,  którą odmawiamy wspólnie z Koronką do Miłosierdzia Bożego godz. 15.00,  która jest bezpośrednio transmitowana na naszej stronie parafialnej.

7.Przyszła niedziela ze względu na swoją wymowę jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek z przeznaczeniem  na dzieło miłosierdzia.

8.Od soboty 27 marca obowiązują nowe dodatkowe obostrzenia sanitarne czyli: jedna osoba na 20 m²  w dużym kościele 48 osób  i  w małym 9 osób. Proszę,  aby zawsze dezynfekujemy ręce  przy wejściu do kościoła. Proszę o dodatkową dezynfekcję rąk  przed przystąpieniem do Komunii św. na rękę. Stąd prośba  do przyjmujących Komunię św. na rękę o noszenie z sobą małych dozowników.

9.Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii odbywa się codzienna transmisja na żywo „Koronki Miłosierdzia” o godz. 1500 oraz z dużego kościoła nadawane są na żywo transmisje mszy św. W dzień powszedni o godz. 17.00 i w niedzielę o godz.  8.00;  10.00  i  11.30 (transmisja jest nadawana  drogą internetową  on line  i  na  You Tube. Linki podane są na stronie parafialnej: www.parafiarudzkimost.pl

10.Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym” ,  „W rodzinie”, „List naszej Pani” i inne o treści misyjnej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach św. są błogosławione palmy.

2.O godz. 16.00 zapraszam  na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Eucharystią

3.Dzisiaj, w naszym kościele przy wyjściu,  jest wystawiany stolik z żonkilami do wzięcia oraz puszkami na zbiórkę dla naszego Hospicjum im. Św. Małgorzaty w Tucholi, w ramach akcji „Pola Nadziei - Dar dla chorych”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych hospicjum. Za złożone ofiary  składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

4.Przed nami Wielki Tydzień. Przeżyjmy ten czas jako prawdziwi chrześcijanie, tj w wyciszeniu  i zadumie nad własnym życiem. Niech te trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny osobisty udział w bogatej liturgii.

5.Wielki Czwartek  -  ustanowienie Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Rano o godz. 10.00 w bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego będzie  Mszę Świętą Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.

6.W Wielki Czwartek zapraszam na Mszę  św.  Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Najświętszy Sakrament będziemy adorować przed  tabernakulum do godz. 22.00 (nie będzie, jak co roku przejścia do Ciemnicy Pańskiej). Wznowienie adoracji w piątek  od godz. 9.00.

7.Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy również o godz. 18,oo. Adoracja przy Grobie Pańskim do 22,oo. Wznowienie adoracji w sobotę  od  godz. 9.00.

8.Ofiary Wielkiego Piątku z adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

9.Od Wielkiego Piątku, codziennie o godz. 15.00 Koronką Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego. W piątek przypada też 16. rocz. śmierci Świętego Jana Pawła II.

10.WIELKA SOBOTA  jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów odbędzie się o godz. 15,oo i 16,oo (rodziny,  które mają skarbonki CARITAS z jałmużnę Wiekopostną mogą przez dzieci przynieść je do kościoła ze święconką w sobotę o 15-tej lub 16-tej i zostawić je na ołtarzu. Z racji zaostrzonych przepisów koszyki ze święconką nie stawiamy obok siebie przed ołtarzem,  ale trzymamy je w ręce, a ksiądz podejdzie i je poświęci.

11.W sobotni wieczór o godz. 22.30  w  naszej parafii, w dużym kościele,  rozpoczynamy obrzędy liturgii Paschalnej. Obrzędy kończą się uroczystą procesją zmartwychwstania, zwaną REZUREKCJĄ.  (Na tę uroczystość wszyscy przynoszą świece, które będą zapalane w czasie Liturgii Światła i podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych,  jak również  podczas procesji rezurekcyjnej).

12.Msze św. w pierwsze święto ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO zostaną odprawione o godz. 10.00 oraz o godz. 11.3 0 ( Nie będzie  zatem pierwszej Mszy św. o godz. 8.00 z racji rezurekcji nocnej).   Przed sumą parafialną o godz. 10.00 odbędzie się procesja Wielkanocną z figurą Chrystusa  Zmartwychwstałego.  Natomiast w drugie święto Msze św. jak w niedzielę.

13.Z racji ograniczonej liczby osób w kościele zapraszam, aby Msze święte codzienne i niedzielne, Koronkę do Bożego Miłosierdzia /1500/oraz Liturgię Triduum Sacrum przeżywać za pośrednictwem kamery on line /wejść na stronę: www.parafiarudzkimost.pl i kliknąć w kamerę on line  lub You Tube.

14.Kwiaty do Grobu Pańskiego można przynosić do małego kościoła w ciągu całego dnia oraz do dużego przed i po każdej Mszy św.

15.Po każdej Mszy św. można zgłaszać dodatkowych chorych których odwiedzę z posługą sakramentalną w Wielki Piątek, 2 kwietnia, w godzinach między 10 - tą  a  14 -  tą,

16.Przed świętami Wielkanocnym zapraszam do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej przed każdą Mszą św.

17.W naszym kościele od dzisiaj do odwołania może przebywać jednocześnie 50 osób (a nie 64) oraz w małym kościele 9 osób (a nie 11). Przypominam również o  o bowiązujących przepisach sanitarnych w zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk i zasłanianiu maseczką nosa i ust.

18.Składam serdeczne Bóg zapłać za materialne wsparcie dla naszej parafii otrzymane w minionym tygodniu, również poprzez przelew na konto parafii. Pozostaję w pamięci modlitewnej.

19.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

20.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
o to, abyśmy przeżywali sakrament pokuty i pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

2.Dzisiaj podczas Mszy świętych dokonujemy aktu zawierzenia rodzin naszej parafii św. Józefowi.

3.Przez cały miesiąc marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, prosząc za Jego wstawiennictwem o potrzebne łaski dla każdej rodziny.

4.W dzisiejszą  niedzielę  łączymy się w naszych modlitwach   z  Seminarium Duchownym w Pelplinie. Składam  serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę przeznaczoną  na  utrzymanie Seminarium.

5.Jutro, w poniedziałek,   przypada 22 dzień miesiąca poświęcony  św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity i zakończymy błogosławieństwem lourdskim.

6.W środę,  w  Narodowy Dzień Życia, .zapraszam na Nowennę do M.N. Pomocy.

7.W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

8.Przez cały Wielki Post zapraszamy na Drogę Krzyżową: w piątek o godz. 17.00  oraz  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.  Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

9.Za tydzień w Niedzielą Palmową rozpocznie się Wielki Tydzień. Podczas Mszy świętych pobłogosławimy palmy.

10.W Niedzielę Palmową podczas Mszy świętej o godz.  11.30 będziemy celebrować w ramach naszej wspólnoty parafialnej Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszam młodzież naszej parafii,  a nade wszystko młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

11.Pamiętajmy o skorzystaniu przed świętami z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

12.Zgodnie z aktualnymi ograniczeniami liczby uczestników na Mszy św.  i nabożeństwach ( 1 osoba na 15 m2) w dużym kościele może być  udział 64 osoby, a w małym  11 osób.

13.W nocy z soboty 27 marca na niedzielę zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00).

14.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

15.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Zapraszam  W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
o to, abyśmy przeżywali sakrament pokuty i pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

2.Dziękuję za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszelkie ofiary składane osobiście  oraz przekazywane na konto naszej parafii.

3.W piątek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych dokonamy aktu zawrzenia rodzin naszej parafii św. Józefowi.

5.Od 19 do 25 marca w Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia ofiarujemy nasze modlitwy w intencji poszanowania ludzkiego życia w naszej Ojczyźnie.

6.Przez cały Wielki Post zapraszamy na Drogę Krzyżową: w piątek o godz. 17.00  oraz  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.  Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

7.Najbliższe spotkanie formacyjne odbędzie się niw w piątek,  ale w sobotę 20 marca zaraz po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.   Zapraszam młodzież  klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz starszych,  którzy jeszcze nie byli bierzmowani. Obecność obowiązkowa.

8.W piątek wieczorem 19 marca rozpoczną się EDK w naszej diecezji. W tym roku będzie jedna trasa z Chojnic do Wiela, licząca 42 km, oraz 4 trasy z Dziemian do Wiela. Zapisy pod adresem internetowym edk.org.pl

9.W przyszłą niedzielę kolekta  będzie przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego.

10.Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii odbywa się codzienna transmisja na żywo „Koronki Miłosierdzia” o godz. 1500 oraz z dużego kościoła nadawane są na żywo transmisje mszy św. W dzień powszedni o godz.1700 i w niedzielę o 800, 1000 i 1130 (transmisja jest drogą internetową on line lub You Tube. Linki podane są na stronie parafialnej: www.parafiarudzkimost.pl

11.Zgodnie z aktualnymi ograniczeniami liczby uczestników na Mszy św.  i nabożeństwach ( 1 osoba na 15 m2) w dużym kościele może brać udział 51 osób,  a w małym 11 osób. Przypominamy też o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji.

12.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

14.W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Ewa Rink

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: o to, abyśmy przeżywali sakrament pokuty i pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

2.Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach będzie Msza św. recytowana.

3.W piątek.  zapraszam na spotkanie formacyjne  bezpośrednio  na Mszę św. o godz. 17.00  młodzież  klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz starszych,  którzy jeszcze nie byli bierzmowani

4.W poniedziałek 8 marca przypada 549. rocznica poświęcenia Bazyliki katedralnej.

5.W poniedziałek przypada też Dzień Kobiet. W tym dniu módlmy się w ich intencjach o wszelkie potrzebne łaski na każdy dzień.

6. Przyszła niedziela jest  2  niedzielą miesiąca, w którą zapraszam do wspólnej modlitwy Koronki do Miłosierdzia Bożego o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Kolekta przeznaczona jest na wykańczanie naszej świątyni.

7.W środę rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Józefa. Będziemy ją odmawiać po każdej wieczornej Mszy Świętej..

8.W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Po wieczornej Mszy świętej odmówimy różaniec fatimski,  któremu przewodniczyć będzie Róża Różańcowa Fatimska.

9.W sobotę przypadnie  też 8.rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

10.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozeznają powołanie, do włączenia się w organizowany w tym roku w formie online Wielkopostny Dzień Skupienia – Ku wolności wyswobodził nas Chrystus (Ga 5,1). Pierwsza część zdalnego spotkania odbędzie się w piątek 12 marca w 19.00 – 21.00, natomiast druga w sobotę 13 marca w godz. 9.00 – 12.00. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.seminariumpelplin.pl

11.Za dwa tygodnie w  piątek wieczorem 19 marca rozpoczną się EDK w naszej diecezji. W tym roku będzie jedna trasa z Chojnic do Wiela, licząca 42 km. Zapisy pod adresem internetowym edk.org.pl

12.Caritas diecezjalny zachęca do przekazania 1% podatku na pomoc dla osób starszych, biednych i potrzebujących. Nr KRS jest podany w gazetce parafialnej i gablocie.

13.Zapraszam do nabywania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

14.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…