1.W lipcu łączymy się z Papieżem we współnej modlitwie w intencji: abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

2.W związku z  przypadającym  XXII Ogólnopolskim Tygodniem św. Krzysztofa,  który będziemy obchodzić od 18 do 25 lipca pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”  przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „1 grosz za 1 km bezpiecznie przejechany”. Jest to akcja pomocy polskim misjonarzom   -  zwana „MIVA Polska” -  w zakupie środków transportu. Przed kościołem po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.

3.Przyszła niedziela, 25 lipca br., będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie.

4.Papież Franciszek niedzielę 25 lipca, ustanowił „Pierwszym światowym dniem dziadków i osób starszych”. Pamiętajmy w tym dniu  o modlitwie w intencji tych osób.

5.Serdecznie dziękuję za modlitwę w minioną niedzielę w intencji wykańczania naszego kościoła oraz kolekta inwestycyjną,  która łącznie z przelewami na konto bankowe wyniosła 4 326 zł i 51 euro. Za wszystko składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

6.We wtorek, 20 lipca zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Diecezjalnego z dnia 3 sierpnia 2010 r., w Tucholi obchodzimy uroczystość św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej - patronki naszego miasta. Uroczysta Msza św. w intencji naszego miasta i mieszkańców zostanie odprawiona o godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała. Po Mszy św. manifestacja przy pomniku patronki Tucholi św. Małgorzaty z aktem poświęcenia „Chleba św. Małgorzaty”.

7.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.

8.Również w przyszłą niedzielę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy.  Parafia św. Jakuba Ap. obchodzić będzie swój odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00.

9.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

w czwartek 22 lipcaśw. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

10.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie,  m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym,  które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas.

11.Są jeszcze do odebrania zdjęcia z I Komunii św. Serdecznie proszę o ich odbieranie po Mszy św. w biurze parafialnym  w godzinach urzędowania.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii