1.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca składam serdeczne  podziękowanie za wspólną modlitwę w intencji wykańczania naszej świątyni,  ofiarodawców. Serdeczne „Bóg zapłać ”również za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz osobiste składane w biurze i na konto parafialne  na miarę możliwości każdej rodziny.

2.XXVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej organizowany każdego roku przez Parafię Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzkim Moście oraz Tucholski Ośrodek Kultury mający odbyć się w dniach 9  do 11 lipca  br. również w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w naszym  kraju został odwołany.

3.Ale już dzisiaj zapraszam na Koncert  „Polskie szlagiery”,  który odbędzie się w naszym amfiteatrze 14 sierpnia  o  godz.  19.30,  na  którym wystąpią   Hanna Carmen,  Paweł Gołecki i Krzysztof  Koniarek  z zespołami (więcej informacji  na plakatach).

4.Witam,  a zarazem  pozdrawiam serdecznie wszystkich gości wczasowiczów,  którzy wypoczywają na terenie naszej  parafii. Zapraszam do wspólnoty modlitewnej podczas Eucharystii w dni powszednie we wtorki i czwartki rano o godz. 9.00  pozostałe powszednie o godz. 18.00,  natomiast w niedzielę o  godz. 8.00 ;  10.00  i  11. 30.

5.W okresie wakacyjnym, urlopów i  odpoczynku niech Msza św. stanie się źródłem, z którego możemy zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane.

6.We wtorek –13 dzień lipca  -  o godzinie 18.00  zapraszam na Mszę świętą i nabożeństwo fatimskie. Proszę o przyniesienie świec  na procesję fatimską (w tym dniu nie będzie wyjątkowo Mszy św. rannej  o godz. 9.00,  która  będzie odprawiona wyjątkowo w poniedziałek)

7.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.

8.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
Poniedziałek – Św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
Wtorek – Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
Środa – Św. Henryka, cesarza
Czwartek – Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Piątek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

9.Na stoliku pod chórem leżą czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii