1.Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Dziękuję ks. dr Radosławowi  Karczewskiemu prowadzący Dom Rekolekcyjny w Bysławku za odprawienie sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękuję kapłanom naszego dekanatu tucholskiego wraz z ks. Dziekanem. Dziękuję za przygotowanie oprawy muzycznej  p. organiście  Tomaszowi. Dziękuję za przyozdobienie ołtarza oraz wystroju całej świątyni. Dziękuję  całej naszej rodzinie parafialnej oraz  przybyłym gościom  i wczasowiczom wypoczywającym w Borach Tucholskich.

2.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

3.W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek - bł. Marię Ledóchowską i w czwartek - św. Jana z Dukli.

4.W przyszłą niedzielę , 2 w miesiącu,  zapraszam do modlitwy w intencji wykańczania wnętrza kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Kolekta przeznaczona będzie na położenie posadzki w prezbiterium  wraz ze stopniami. Za wszelkie ofiary oraz wpłaty na konto składam serdeczne Bóg zapłać.

5.Od tego tygodnia  - tak jak w zeszłym roku - w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą w poniedziałki  i czwartki rano o godz. 9.00 (z tej racji proszę o wcześniejsze ustalenie innego terminu,  jeśli nie odpowiada rano  !!!)

6.W biurze parafialnym są jeszcze do odebrania zdjęcia z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

7.Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Czarnogóry i Medjugorie od 6 do 15 września.  Zainteresowanych  serdecznie proszę o wstępne wpisywanie się na listę uczestników po każdej Mszy św. w dni powszednie  oraz niedziele  i  święta.

8.U ministrantów przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma”   i  „W rodzinie”. Starsze czasopisma można wziąć ze stolika pod chórem.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.  „Szczęść Boże”.