1.W tym tygodniu z racji przygotowań do położenia nowej pasadzki w dużym  kościele  wszystkie  Msze św. nabożeństwa  czerwcowe  będą odprawiane w małym kościele o godz. 17.00.

2.Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe codziennie  o godz. 17.00.

3.W tym tygodniu przeżywać będziemy Dni Eucharystyczne:

I czwartek miesiąca modlić się będziemy o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne

I piątek miesiąca modlić się będziemy  o wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata

I sobota  miesiąca ,  jak każdego miesiąca odbędzie się adoracja Najświętszego Sakrament od godz. 15.00 (rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego)  do godz. 18.oo (rozpoczęcie Mszą św. do Niepokalanego Serca Niepokalanej. Podczas  adoracji okazja do spowiedzi św.  przed   Uroczystością  odpustową w naszej parafii,  która przypada  zawsze w  1 niedzielę lipca  -  w tym roku  4 lipca.

4.Z tej racji  za tydzień,  w pierwszą niedzielę lipca,  4  lipca,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie o  godzinie  11,3o,  której będzie przewodniczył ks. dr   Radosław Karczewski prowadzący Dom Rekolekcyjny w Bysławku. Serdecznie zapraszam naszą scholę  parafialną, dzieci komunije oraz dzieci sypiące kwiatki. Zapraszam wszystkich parafian i gości przebywających na wakacjach. Z racji sumy odpustowej o godz. 11,30  nie będzie mszy św. o godz. 10,00. (Dla tych co nie mogą być na mszy odpustowej będzie  Msza św. rano o godz. 8,oo).

5.W środę zapraszam  na Nowennę ze Mszą św. o godz.  17.00

6.W I piątek  zapraszam  na Mszę św. o godz. 17.00  z litanią do Serca Pana Jezusa.

7.Chorych z posługą Sakramentalną odwiedzę wyjątkowo tydzień później,  tj. w piątek  9 lipca.

8.Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów od 26 czerwca do 31 sierpnia br. kościół może być zapełniony w 75% pełnego obłożenia. Do limitu osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

9.Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br.  zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane w związku z pandemią Covid-19.

10.W tym tygodniu  wspominamy :
Poniedziałek – Św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Wtorek – Św. Apostołów Piotra i Pawła
Sobota – Św. Tomasza Apostoła

11.Proszę o odbieranie   Albumów  I  Komunii św.  oraz  zdjęć  dodatkowych  zamówionych  indywidualnie   z  I Komunii  św.  po Koronce Miłosierdzia  Bożego  o  godz.  15.00.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.