1.Dziękuje serdecznie za modlitwę w zeszłą niedzielę w intencji szczęśliwego wykańczania naszej świątyni,  a zarazem dziękuję za kolektę inwestycyjną na zakupiony  granit  oraz położenie go w prezbiterium wraz ze stopniami.  Prace rozpoczniemy po odpuście, tj. p 1 niedzieli lipca, która w tym roku przypada 4 lipca. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30,  na którą już dzisiaj zapraszam całą parafię.

2.Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie

3.We wtorek przypada 22 dzień miesiąca. W tym dniu,  jak co miesiąc, serdecznie zapraszam wszystkich  czcicieli św. Rity na nabożeństwo wypraszania szczególnej pomocy i wstawiennictwa  za  Jej  przyczyną :  patronki od spraw trudnych,  często wręcz beznadziejnych dla człowieka. Nabożeństw jak zawsze rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity, a zakończymy błogosławieństwem  lourdzkim.  Tego dniu po raz pierwszy gościć będziemy pierwszych pielgrzymów,  którzy  w swoich intencjach łączyć się będą z nami na Nabożeństwie do św. Rity.

4.W środę zapraszam  o godz. 18.00 oraz na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas której modlić się będziemy za naszych ojców z racji przypadającego  „Dnia Ojca”.

5.Na nabożeństwo czerwcowe  do Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam  w połączeniu ze Mszą św. o godz. 18.00.

6.W czwartek obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte według porządku powszedniego.

7.W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz.  18.00 na Mszę Świętą dziękczynną za naukę,  którą przekazali nam wychowawcy i  nauczyciele  naszej szkoły nr 5.  Zapraszam  na Mszę św. wszystkich uczniów,  nauczycieli oraz rodziców.

8.W tym tygodniu ,  w poniedziałek  21  czerwca,  przypada wspomnienie św. Alojzy Gonzaga.

9.Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów od 26 czerwca do 31 sierpnia br. kościół może być zapełniony w 75% pełnego obłożenia. Do limitu osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

10.Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br.  zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane w związku z pandemią Covid-19.

11.Przypominamy jednak nadal  o obowiązujących przepisach sanitarnych, o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk i zasłanianiu maseczką nosa i ust.

12.Ponieważ nadal panuje epidemia i są chorzy dotknięci korona wirusem oraz chorujący na wszystkie inne ciężkie choroby i z tej racji leczący się w domach i szpitalach,  że dla nich nadal będzie transmitowana Msza św. i nabożeństwa w naszej parafii oraz  przez cały czas codziennie zapraszam na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

13.Są jeszcze wolne miejsca na  pielgrzymkę  "Świętokrzyskie sacrum",  którą nasza parafia organizuje  w dniach  od 28 czerwca  do  2 lipca  2021 r. Bliższe dane są w  gablotce przed kościołem  oraz na stronie internetowej parafii.

14.Jest do nabycia nowy numer ,, W RODZINIE”  oraz  PIELGRZYM.

15.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.