1.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: za ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu  wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

2.Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.

3.Dziękuję  dzisiaj -  2 niedziela  miesiąca -  za wspólną modlitwę w intencji budowy kościoła oraz ofiarodawców i darczyńców. Kolekta przeznaczona jest  na położenie posadzki granitowej w prezbiterium  wraz ze  stopniami . Wstępna wycena jest na ok. 100 tys. Serdecznie proszę wszystkie rodziny o pomoc w tej inwestycji na miarę swoich możliwości.

4.Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie

5.W środę zapraszam  o godz. 18.00 oraz na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączoną z nabożeństwem czerwcowym

6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
Poniedziałek – Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
Czwartek – Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

7.W sobotę, 19 czerwca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

8.W sobotę odbędzie się w Pelplinie kolejna edycja Przystani – Warsztatów dla duszy, pod hasłem „Przystań w drodze” nawiązującym do Świętego Roku Jakubowego oraz 30-rocznicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę.Do udziału zapraszam m. in. młodzież,  która  w ostatnim czasie otrzymała sakrament Bierzmowania. Więcej informacji  na plakacie  w gablocie.

9.Parafia nasza organizuje pielgrzymkę  "Świętokrzyskie sacrum" w dniach  od 28 czerwca  do  2 lipca  2021 r. Są jeszcze wolne miejsca. Z uwagi na krótki termin do realizacji wyjazdu prosimy zainteresowanych o dokonanie zgłoszenia do dnia 19 czerwca 2021 r. Bliższe dane w ogłoszeniach  w gablotce przed kościołem  oraz na stronie internetowej parafii.

10.W związku ze zmianą obostrzeń związanych  z pandemią w kościele od dzisiejszej niedzieli może być zajętych 50% miejsc, nie wliczając do limitu osób w pełni zaszczepionych przeciw wirusowi. Przypomina się zarazem o obowiązujących przepisach sanitarnych,  tj. o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk i zasłanianiu maseczką nosa i ust.

11.Zapraszam   do lektury Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zabrać ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.