1.Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Dzisiaj też kończy się  czas składania Jałmużny Postnej do tradycyjnych  skarbonek Wielkopostnych . Bóg zapłać za przekazane w ten sposób ofiary na Caritas naszej Diecezji.

2.Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Najświętszej o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.  Natomiast po południu o godz. 16.00 zapraszam dzieci wraz z rodzicami chrzestnymi na nabożeństwo misyjne z wręczeniem obrazków pamiątkowych  i chlebków misyjnych.  Wyjątkowo  w czwartek  w Boże Ciało zapraszam wszystkie dzieci na procesję  połączoną  ze Mszy św. o godz. 10,oo.

3.W ciągu tygodnia – zwanym białym tygodniem -  zapraszam  na Mszę św. z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. w strojach komunijnych  wraz z rodzicami i bliskimi.

4.W  białym  tygodniu  modlić się będziemy w intencjach:

PONIEDZIAŁEK dzień wdzięczności Panu Bogu

WTOREK dzień wdzięczności rodzicom, rodzicom chrzestnym  i

opiekunom

ŚRODA dzień wdzięczności katechetom,wychowawcom - nauczycielom

CZWARTEK dzień wdzięczności kapłanom i dzień misyjny

PIĄTEK dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

SOBOTA dzień oddania się w opiekę Matki Bożej

5.Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Maryjnego w Bysławiu dzieci komunijnych  z rodzinami w przyszłą  niedzielę, tj. 6 czerwca. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.

6.W poniedziałek obchodzić będziemy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wieczorem ostatnie nabożeństwo majowe.

7.We wtorek przypada Dzień Dziecka.

8.Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności ze Mszą św. wieczorną.

9.W czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzieleMsze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w przymioty religijne). Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej hostii błogosławi naszej Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary.

Procesja przejdzie następującą trasą: rozpocznie    się wyjściem z kościoła do ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich) i  dalej  do  Al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),  gdzie  będzie  druga stacja. Następnie  przejście do ul. Sambora,  którą przejdziemy do  trzeciej stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie  czwartastacja procesji Bożego Ciała przy posesji p. Berendt, od której  wrócimy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy). W kościele  nastąpi  zakończenie  z  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

10.Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w poniedziałek o godz. 16,45 na plac przed kościołem

11.Przez oktawę Bożego Ciała Msze św. wieczorne połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła o godz. 18.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

12.Dnia 4 czerwca przypada I piątek miesiąca. O godz. 15.00 w kościele - koronka do Miłosierdzia Bożego. okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30. Chorych odwiedzę od godz. 10 do 14 tej

13.W I sobotę miesiąca godz. 15.00 w godzinie miłosierdzia w naszym kościele będziemy łączyć się duchowo przez  „Promienie Miłosierdzia” z zebranymi przy pomniku Św. Małgorzaty.

14.Biskup Diecezjalny odwołał dyspensą ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. Utrzymał  nadal  dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz czujących obawę przed zarażeniem koronawirusem. Na terenie kościoła należy zachowywać zarządzenia kościelne i państwowe dotyczące maseczek i odstępu. Zapraszam do łączności na oraz Mszy św. i nabożeństwach drogą internetową, jak do tej pory.

15.Wszystkie nabożeństwa  – Msze święte, nabożeństwo czerwcowe oraz  Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00  są transmitujemy na żywo przez internet. Link dostępny na stronie parafii: www.rudzkimostparafia (w lewej stronie kliknąć  On Line   lub  You Tube)

16.Zachęcam   do lektury nowego numeru Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz czasopism o tematyce Misyjnej.

17.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności  - szczęść  Boże.