1.Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,  zwana też „Zielonymi Świątkami. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny.

2.Trwamy w miesiącu maju. W naszej parafii nabożeństwa majowe w łączności ze Mszą świętą o godz. 18.00.

3.W poniedziałek obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza  św. o godz. 18.00.

4.W poniedziałek o godz. 16.00 zapraszam dzieci z rodzicami na ostatnie  obowiązkowe spotkanie formacyjne do kościoła.

5.Za tydzień, 30 maja, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej dzieci w naszej parafii przystąpią do I Komunii św. na sumie parafialnej o godz. 10.00 (z tej racji nie będzie Mszy św.  o godz. 11.30). W tym dniu również o godz. 16.00 przyjdą wraz z  rodzicami chrzestnymi na nabożeństwo misyjne,  na  którym  otrzymają pamiątkowe obrazki  i chlebki misyjne.

6.W najbliższą środę, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. W tym dniu modlić się będziemy w intencji naszych mam oraz  za mamy,  które nie żyją o szczęście wieczne w niebie.

7.W czwartek, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8.W sobotę przypada wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej.

9.Również w sobotę 29 maja w Bazylice katedralnej odbędą święcenia kapłańskie, Naszą modlitwą otaczajmy kandydatów do przyjęcia święceń kapłańskich

10.Rozpoczęły się podróże wakacyjno – pielgrzymkowe. Otrzymaliśmy również wiadomość z Biura Podróży o parafialnej pielgrzymce do Medjugorie i wycieczce do Czarnogóry. Ponieważ niektóre osoby zrezygnowały zapraszam  chętnych do zgłaszania się w biurze parafialnym.

11.Parafia nasza organizuje również w tym rokuWakacje z Bogiem” w Jarosławiec  w dniach od 27-31 lipca 2021 r. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 czerwca .

12.Zgodnie z nowymi wytycznymi od 4 maja w świątyniach kultu religijnego będzie mogła przebywać jedna osoba na `15 m2. W dużym kościele może przebywać jednocześnie 64 osób, a w małym  11 osób.  Przypominam o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk i zasłanianiu maseczką nosa i ust.

13.Składam serdeczne „Bóg zapłać!” za wspieranie finansowe naszej parafii poprzez ofiary złożone na kolektę, w biurze parafialnym  oraz wpłacane na nasze konto parafialne. Szczególne podziękowanie kieruję względem rodzin,  które zgłosiły chęć złożenia specjalnej cegiełki na położenie posadzki granitowej w naszym prezbiterium (płyty granit zostały już zakupiony i przywiezione do kościoła)

14.Za tydzień w czwartek,  3 czerwca,  przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Proszę o przygotowanie 4 stacji zwanych  Bożymi Domkami na tej samej trasie i w tych samych miejscach,  jak w poprzednich latach. Obwiązują przepisy, jak do tej pory,  tj. maseczki w pomieszczeniach,  a na powietrzu dystans 1,5 m miedzy osobami. Te same przepisy obowiązują na procesjach w oktawie Bożego Ciała.

15,Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.  Zapraszam też do czytania pism katolickich,  które można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.