1.W dzisiejszą niedzielę po 40 dniu od Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2.W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3.W najbliższą środę,  tj.  19  maja,  Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli naszej młodzież Sakramentu Bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.00. Z tej racji w sposób szczególny zapraszam na nowennę  nie tylko przed  Zesłaniem Ducha  Świętego,  ale  wcześniej do dnia  otrzymania darów Ducha Świętego  mocą sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

4.Już dzisiaj zapraszam całą parafię, tak jak w zeszłym roku,  do wspólnej modlitwy w intencji naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie  mocą tzw. mostu modlitewnego w piątek, 21 maja przez cały dzień. Będziemy trwać na modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w adoracji od godz. 15.00  -  Koronki do Miłosierdzia Bożego,  aż do 18.00 - Mszy św. w intencji  kleryków,  moderatorów i profesorów z księżmi biskupami.  W tym dniu również klerycy modlić się będą w intencji naszej parafii, a środowa Eucharystia ofiarowana m.in. będzie również w intencji naszej parafii.

5.W sobotę, 22 maja, będzie  transmisja  na zakończenie nowenny,  która  rozpocznie się o  godz. 14.00  w Internecie na stronie:   nacalyswiat.pl   i  na antenie Diecezjalnego Radia Głos.

6.W sobotę przypada 22 dzień miesiąca. W tym dniu,  jak co miesiąc, serdecznie zapraszam wszystkich  czcicieli św. Rity na nabożeństwo wypraszania szczególnej pomocy i wstawiennictwa  za  J     ej przyczyną :  patronki od spraw trudnych,  często wręcz beznadziejnych dla człowieka. Nabożeństw jak zawsze rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity, a zakończymy błogosławieństwem lourdzkim.

7.W dniach od 21 - 23 maja w Pelplinie odbędą się dni skupienia dla młodzieży męskiej, pragnącej wstąpić do Seminarium Duchownego. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

8.Zgodnie z nowymi wytycznymi od 4 maja w świątyniach kultu religijnego będzie mogła przebywać jedna osoba na `15 m2. W dużym kościele może przebywać jednocześnie 64 osób, a w małym  11 osób.  Przypominam o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk i zasłanianiu maseczką nosa i ust.

9.Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, tak indywidualne, na kolektę,  czy przelewem  na konto parafialne. Dziękuję nade wszystko za modlitwę  w minioną niedzielę w intencji  wykańczania budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców parafii oraz za kolektę inwestycyjną na sumę  3.274 zł  i  15 Euro.

10.Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi na co dzień propaguje rodzicielstwo zastępcze, pomaga w tworzeniu niespokrewnionych rodzin zastępczych, szkoli je i wspiera. Projekt zakłada przeprowadzenie szeregu działań w tym poruszenie tego bardzo ważnego tematu, zapewnienia miłości, wsparcia tych najbardziej potrzebujących ­ dzieci - zapewnienia im godnych warunków do codziennego rozwoju fizycznego, psychicznego i duchowego.  W powiecie tucholskim powstał piękny film poruszający zagadnienia związane z codziennym życiem rodzin zastępczych funkcjonujących na naszym terenie. Może ktoś,  zostania rodziną zastępczą ofiarowania MIŁOŚCI tym  małym - DZIECIOM.   Plakat i link do filmu podany na naszej stronie parafialnej.

11.Zapraszam też do czytania pism katolickich,  które można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. U ministrantów do nabycia najnowszy numer Pielgrzyma.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.