1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
o to, abyśmy przeżywali sakrament pokuty i pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

2.Dzisiaj podczas Mszy świętych dokonujemy aktu zawierzenia rodzin naszej parafii św. Józefowi.

3.Przez cały miesiąc marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, prosząc za Jego wstawiennictwem o potrzebne łaski dla każdej rodziny.

4.W dzisiejszą  niedzielę  łączymy się w naszych modlitwach   z  Seminarium Duchownym w Pelplinie. Składam  serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę przeznaczoną  na  utrzymanie Seminarium.

5.Jutro, w poniedziałek,   przypada 22 dzień miesiąca poświęcony  św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity i zakończymy błogosławieństwem lourdskim.

6.W środę,  w  Narodowy Dzień Życia, .zapraszam na Nowennę do M.N. Pomocy.

7.W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

8.Przez cały Wielki Post zapraszamy na Drogę Krzyżową: w piątek o godz. 17.00  oraz  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.  Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

9.Za tydzień w Niedzielą Palmową rozpocznie się Wielki Tydzień. Podczas Mszy świętych pobłogosławimy palmy.

10.W Niedzielę Palmową podczas Mszy świętej o godz.  11.30 będziemy celebrować w ramach naszej wspólnoty parafialnej Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszam młodzież naszej parafii,  a nade wszystko młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

11.Pamiętajmy o skorzystaniu przed świętami z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

12.Zgodnie z aktualnymi ograniczeniami liczby uczestników na Mszy św.  i nabożeństwach ( 1 osoba na 15 m2) w dużym kościele może być  udział 64 osoby, a w małym  11 osób.

13.W nocy z soboty 27 marca na niedzielę zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00).

14.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

15.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.