1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

2.Dzisiaj, przed kościołami w całej diecezji – na prośbę ks. Biskupa Ordynariusza – odbywa się zbiórka na odbudowę spalonego kościoła w Kasparusie k/ Skórcza.

3.W przyszła niedzielę przypada  2  niedzielą miesiąca, w którą zapraszam do wspólnej modlitwy Koronki do Miłosierdzia Bożego o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Kolekta przeznaczona jest na wykańczanie naszej świątyni.

4.W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Msza św. o godz 17.00.

5.W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem  Światowy Dzień  Chorego. Ogarnijmy modlitwą wszystkich  chorych naszej parafii  wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i opiekę Niepokalanej (w tym dniu proszę o pomoc w przywiezieniu do kościoła  chorych, niepełnosprawnym i starszym wiekiem,  którym udzielę Sakramentu  Chorych).

6.W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam w tym dniu na nabożeństwo fatimskie i wspólny Różaniec Fatimski,  który poprowadzi  Róża Fatimska.

7.Od przyszłej niedzieli, w dniach 14 II – 20 II będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to okres w polskim Kościele katolickim, który ma zachęcić wiernych do umiarkowanego picia alkoholu oraz całkowitej abstynencji podczas wielkiego postu.

8.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii adorację Najświętszego Sakramentu poprzedzającą Wielki Post. Jest to dawne 40-to godzinne nabożeństwo.  Zapraszam każdego,  kto znajdzie choć kilkanaście minut na adorację Najświętszego Sakramentu i poświęcić na osobistą modlitwę.

9.Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii odbywa się codzienna transmisja na żywo „Koronki Miłosierdzia” o godz. 1500 oraz z dużego kościoła nadawane są na żywo transmisje mszy św. W dzień powszedni o godz. 17.00 i w niedzielę o godz.  8.00;  10.00  i  11.30 (transmisja jest nadawana  drogą internetową  on line  i  na  You Tube. Linki podane są na stronie parafialnej: www.parafiarudzkimost.pl

10.Wszystkim,  którzy wspomagają parafię składam z serca płynące Bóg zapłać. Dziękuję  również  za ofiary wpłacane na  konto parafialne.

11.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2021.

12.Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem, za które można składać ofiarę do puszki.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.