1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie
z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

2.Przeżywamy piękny czas świąt Bożego Narodzenia. Zachęcam do podtrzymania  tradycji śpiewu kolęd w naszych domach.

3.W środę uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w tradycji Kościoła świętem Trzech Króli. Msze św. w tym dniu  będą odprawione jak w każdą niedzielę,  tj. o godz. 8.00;  10.00  i  11.30. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kredy.

4.Zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw napiszemy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara  C + M + B oraz bieżący rok  2021, co tłumaczymy również jako prośbę, Christus Mansionem Benedicat, (Niech Chrystus mieszkanie błogosławi ). Taki napis na  drzwiach  naszych domów i mieszkań jest świadectwem  wyznawanej  wiary  jako praktykujących chrześcijan.

5.Kolekta  z uroczystości Trzech Króli przeznaczona jest na misje katolickie.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca,   w który zapraszam do modlitwy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego oraz zakonnego  -  braci i sióstr zakonnych.

7.Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Choć nie będzie już żłóbka,  ale kolędy możemy jeszcze  śpiewać do 2 lutego – święta Ofiarowania Pana Jezusa.

8.Przyszła niedziela jest też 2  niedzielą miesiąca stycznia, w którą zapraszam do wspólnej modlitwy Koronki do Miłosierdzia Bożego o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców .

9.Kolekta  przyszłej niedzieli  przeznaczona jest na inwestycje związane z wykańczaniem naszej świątyni, za którą już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać.

10.Dziękuję wszystkim za troskę o utrzymanie naszej parafii przez składaną ofiarę oraz ofiary przekazywane  na konto parafii.  Za okazane serce składam serdeczne Bóg zapłać.

11.Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem, za które można składać ofiarę do puszki.

12.Wszystkich serdecznie pozdrawiam z pamięcią w modlitwie jeszcze z plebanii, gdzie zgodnie z zaleceniem lekarza mam przebywać do 15 stycznia.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii