1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

2.Przeżywamy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji przed kościołem trwa zbiórka ofiar do puszek.

3.Dzisiaj  –  w 2 niedzielę miesiąca -  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców naszego kościoła. Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na budowę kościoła.

4.Dzisiaj już II Niedziela Adwentu. Zapraszam do udziału w Roratach, które będziemy sprawować w tym tygodniu wyjątkowo we wtorek i środę o godz. 17.00. Z racji zastępstwa księży,  którzy będą pomagać w odprawianiu Mszy św.

5.Od dzisiaj jestem na kwarantannie,  ponieważ otrzymałem wynik pozytywny. Proszę serdecznie o wsparcie modlitewne.

6.We wtorek (8 grudnia) przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza święte o godz. 17.00.

7.Tego dnia przypada ósma rocznica ingresu Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny do Bazyliki katedralnej. Ogarnijmy modlitwami naszego Księdza Biskupa wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na długie lata posługi pasterskiej dla Kościoła pelplińskiego.

8.Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” przez świece wigilijne.

9.Przy wyjściu z kościoła  u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „W rodzinie”. Starsze pisma,  które są wyłożone  stoliku pod chórem.

10.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii