1. W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.
 2. Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Przypominamy o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
 4. Roraty od poniedziałku do piątku w małym kościele o godz. 17.00. W tym tygodniu wyjątkowo z racji pierwszego czwartku i piątku roraty od środy do piątku w dużym kościele.
  Dzieci do klas trzecich szkoły podstawowej uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 17.00 w kościele.
 5. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek Św. Andrzeja Ap.  w  czwartek - Św. Franciszka Ksawerego oraz w piątek św. Barbary.
 6. W środę o godz. 17.00 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne
  – pierwszy czwartek miesiąca (3 grudnia) o godz. 17.00 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  – pierwszy piątek miesiąca (4 grudnia). O godz. 17.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do Serca Pana Jezusa. Spowiedź św. od godz. 16.30.
  – pierwsza sobota miesiąca (5 grudnia). modlitwy w intencji rodzin do Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszam,  jak zawsze w każdą pierwszą sobotę,  na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego  do  godz.17.00 zakończenie Mszą św. „Promienie Miłosierdzia” o godz. 15.00 w kościele Bożego Ciała
 8. W pierwszy piątek miedzy godz. 10tą  a  14tą odwiedzę tylko tych chorych,  którzy będą zgłoszeni do czwartku po Mszy św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 9. Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” przez świece wigilijne.

10. Opłatek wigilijny oraz małe świece wigilijne po 8 zł można nabyć po niedzielnych Mszach św. oraz w biurze parafialnym.

11.  Intencje mszalne na rok 2021 przyjmujemy w biurze parafialnym.

12. Za tydzień  –  w 2 niedzielę miesiąca -  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców naszego kościoła.  Kolekta  przyszłej niedzieli , ofiary osobiste i przelewy na konto parafialne  są zbierane na nagłośnienie  kościoła.

13.  Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii  trwają  transmisje nabożeństw i Mszy św. z kościoła dużego  oraz  małego . Codziennie  o godz. 15.00 z małego kościoła  jest transmitowana  Koronka  do Miłosierdzia Bożego.  Natomiast o godz. 17.00  transmisja Mszy św. i nabożeństw.  W niedzielę natomiast  transmisja na żywo Mszy św. o godz. 8.00;  10.00  i  11.30z dużego kościoła.  Transmisja  odbywa się  drogą internetową  na  On line  lub  na  You Tube (adresy  - linki są podane  na naszej parafialnej stronie internetowej www.parafiarudzkimost.pl

14.  Trwa akcja „Serce pełne dobra miej”. Wszystkich, którzy pragną przyjść z pomocą na Święta dla najbardziej potrzebujących, prosimy o kontakt w biurze parafialnym lub po Mszach świętych.
W okresie Adwentu ofiary na ten cel można składać do skarbonki w małym kościele przy chrzcielnicy.

15.  Przy wyjściu z kościoła  u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „W rodzinie”. Starsze pisma,  które są wyłożone  stoliku pod chórem.

16.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii