NAJNOWSZE  ZALECENIA  I  KOMUNUKATY

W związku z nowymi przepisami epidemicznymi, z których wynika, że w czasie nabożeństw w kościele może przebywać jedna osoba na 10  m2, pragnę podzielić się dobrą wiadomością, że tej racji w naszym kościele na Mszach św. od 17  maja  br. może być obecnych w dużym kościele 76 osób oraz w małym 16  osób. Warunkiem są zasłonięte usta i nos w czasie trwania liturgii (maseczka, szal, chusta itp.) oraz zachowanie 2 metrowych odstępów między sobą (z wyjątkiem domowników). Przypominamy o trwającej dyspensie od uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej, a dla uczestników mszy świętej o znaku pokoju przez ukłon natomiast wskazaną formą jest przyjmowania Komunii Świętej “na rękę”.

Informacja dla rodziców dzieci komunijnych

W związku z kolejnym przedłużeniem czasu wolnego od zajęć szkolnych  do  24 maja  br. – z powodu epidemii koronawirusa – przesyłam informację,  że nie odbędzie się we wcześniej ustalonym terminie (7 czerwca) I Komunia Św. uczniów klas III.  Zgodnie z zaleceniem ks. biskupa przyjęcie sakramentu może odbywać się w parafiach, jeśli przynajmniej 10 dni wcześniej uczniowie wrócą do szkół (by jeszcze był czas na jakieś przygotowania).  Jeśli dalej władze państwowe będą ograniczały możliwość zgromadzeń, to z tego powodu też proponowane terminy mogą być dalej przesuwane. Jeśli będzie ograniczona liczba osób na nabożeństwach w kościele, to możliwe jest ewent. przyjęcie dzieci na kilku Mszach Św. wskazanego dnia.
Przedstawiam więc propozycję  (ale uzależniam ten wybór od decyzji samych rodziców)  przyjęcia do I Komunii Św.  na  Niedziela, 21 czerwca – pod warunkiem, że dzieci rozpoczną edukację do 1 czerwca (chętni do skorzystania z tego terminu powinni zgłosić swoje dziecko do p. katechetki  do dnia 29 maja  br.)