XIX  Ogólnopolski Festiwal  Piosenki Religijnej 
Bory Tucholskie 2013

pod hasłem „Z wiarą i nadzieją”

 

W imieniu organizatorów  XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej dziękuję  Wszystkim,  którzy okazali serce i zaangażowanie w tegorocznym Festiwalu.

Dziękuję za przyjęcie  patronatu honorowego w tegorocznym Festiwalu  ks. Biskupowi Pelplińskiemu  Ryszardowi Kasynie, Posłowi  do Parlamentu Europejskiego  Tadeuszowi  Zwiefce, Senatorowi  Rzeczypospolitej Polski  Andrzejowi  Kobiakowi,  Marszałkowi  Woj. Kujawsko – Pomorskiego   Piotrowi  Całbeckiemu,  Burmistrzowi Tucholi   Tadeuszowi Kowalskiemu  oraz  Staroście  Tucholskiemu   Dorocie Gronowskiej.

Dziękuję za przyjęcie patronatu medialnego Tygodnikowi Tucholskiemu, Radiu Głos Diecezji Pelplińskiej z Pielgrzymem  oraz Radiu Weekend z Chojnice.

Dziękuję  dyrektorowi  TOK  Piotrowi  Mówińskiemu  z  wszystkimi pracownikami Domu Kultury  oraz  woluntariuszkom  Danucie i Lucynie  Majnert. Szczególne podziękowanie p. Hannie Kruger za prowadzenie przesłuchań  w sobotę na  scenie pięknej auli Domu Kultury oraz prowadzenie Koncertu Galowego w niedzielne popołudnie w amfiteatrze leśnym w Rudzkim Moście  z Tadeuszem Zwiefką –tucholaninem.

Dziękuję  profesjonalnemu Jury w składzie: Ludmiła Małecka,  Robert Fieberg i ks. Łukasz Kątny.

Szczególne wyrazy podziękowania kieruję pod adresem  p. Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego.  Za to,  że od wielu lat Festiwal jest stałą imprezą  Dni Borów Tucholskich  oraz  za pomoc organizacyjną w przygotowaniu amfiteatru na wszelkie imprezy,  a  nade wszystko za wsparcie materialne.

Dziękuję wszystkim sponsorom tegorocznego Festiwalu:


1.Zakład Wyrobów Czekoladowych ”ŁUCZNICZKA”
2.Piekarnia - Cukiernia  „ Zakryś„
3.Przedsiębiorstwo Komunalne

4.„HYDROTOR” Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej S.A
5.AGROMEX  BIS
6.HYDROBIG” Zakład Regeneracji Hydrauliki Siłowej
7.Firma „Kulas”  i Gabinet Okulistyczny - Barbara i Henryk Kulas
8.Sklepy Wielobranżowe Bożena i Kazimierz  Łapka
9.Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „CEMAR”
10.Zakład Produkcyjny„DIGITUS”
11. Materiały  Budowlane Wiesław Pstrąg
12. Firma Usług Elektrycznych  K. A. Matuszewscy
13. Hurtownia art. wodno - kanalizacyjnych i c.o. „Hydraulik”
14. Zakład Wyrobów Cukierniczych ”JANTEX”
15.  Zakład Złotniczo – Grawerski „ROZETA”
16. Gastronomia  jadła Borowiackiego – Koła Gospodyń Wiejskich w Borach Tucholskich

Nade wszystko dziękuję za fundowaną od wielu lat nagrodę pieniężną dla zdobywcy Grand Prix przez senatora R.P.  Andrzeja Kobiaka oraz  nagrodę - wyjazd do  Brukseli od Posła do Parlamentu Europejskiego Tadeusza Zwiefkę również dla zdobywcy Grand Prix.

Podziękowanie kieruję pod adresem wszystkich,  którzy włożyli serce i trud swojej pracy w organizację tegorocznego Festiwalu. W sposób szczególny p. Leszkowi Zwolińskiemu  za nagłośnienie i świata z firmą Multi Media Projekt  oraz restauracji „Wrzos”.

W imieniu organizatorów TOK  i Parafii Opatrzności Bożej
ks. Wiesław Herold