1.Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia.

2.Za tydzień,  w najbliższą niedzielę 7 lipca,   parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie odprawiona o godz.  11.3o,  której będzie przewodniczył ks. Zbigniew Kostewicz.  (Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 10.00, natomiast dla tych co nie mogą być na Mszy odpustowej będzie Msza św. o godz. 8.00 ). .Zapraszam  bardzo dzieci do sypania kwiatków  oraz dzieci przyjęte do I Komunii św. w tym i w zeszłym roku w strojach komunijnych, naszą scholę parafialną, ministrantów oraz panie i panów do niesienia chorągwi i baldachimu. Zapraszam również wszystkich przebywających na wakacjach, a nade wszystko wszystkich parafian.

Na Mszy św.   Rycerze św. Kolumba  naszych starszych braci z Czerska przedstawią świadectwo przynależności do Rycerstwa św. Kolumba. również z Rycerstwa św. Kolumba.

3.W środę w liturgii wspomnienie św. Tomasza Apostoła.

4.Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca od Koronki o godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 18.00 (podczas adoracji  z racji odpustu parafialnego okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 ).

5.W tym tygodniu przypadają dzni Eucharystyczne :

§ w pierwszy czwartek Msza św. o powołania kapłańskie , misyjne i zakonne oraz  za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie..

§ w pierwszy piątek miesiąca zapraszam na adoracja Najświeższego Sakramentu od Koronki Miłosierdzia Bożego  o godz. 15.00   do Mszy św. o godz.. 18.

§ Chorych odwiedzę w piątek od godz. 10.00 do ok. 14 tej.

§ w pierwszą sobotę zapraszam o godz. 15.00   na kolejną akcję Promieni Miłosierdzia, tym razem  spotykamy się na   ulicy Sępoleńskiej przy krzyżu.

6.Za tydzień w niedzielę 14 lipca parafia Bożego Ciała będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel – Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz.

7.Parafia Bożego Ciała organizuje spływ kajakowy śladami Jana Pawła II po Brdzie w dniach 6 – 7 lipca br. Można wziąć udział tylko w jednym dniu. Więcej informacji na stronie internetowej i w gablocie.

8.Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

9.W przyszłym tygodniu w I niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na kwiaty do naszego Kościoła. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

10.Od tego miesiąca w czwartki będzie zawsze Msza św. rano o godz. 9.30 do goszczących w naszym Domu Dziennego Pobytu

11.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże".

proboszcz parafii - ks. Wiesław Herold

 1. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia.

2. Za tydzień,  w najbliższą niedzielę,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie odprawiona o godz.  11.3o,  której będzie przewodniczył ks. Zbigniew Kostewicz.  (Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 10.00, natomiast dla tych co nie mogą być na Mszy odpustowej będzie Msza św. o godz. 8.00 ). .Zapraszam  bardzo dzieci do sypania kwiatków  oraz dzieci przyjęte do I Komunii św. w tym i w zeszłym roku w strojach komunijnych, naszą scholę parafialną, ministrantów oraz panie i panów do niesienia chorągwi i baldachimu. Zapraszam również wszystkich przebywających na wakacjach, a nade wszystko wszystkich parafian.

3. Na Mszy św. będzie uroczyste nominacja na Rycerzy św. Kolumba w towarzystwie naszych starszych braci z Chojnic również z Rycerstwa św. Kolumba.

 1. W środę w liturgii wspomnienie św. Tomasza Apostoła.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca od Koronki o godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 18.00 (podczas adoracji  z racji odpustu parafialnego okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 ).
 3. W tym tygodniu przypadają dzni Eucharystyczne :

§ w pierwszy czwartek Msza św. o powołania kapłańskie , misyjne i zakonne oraz  za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie..

§ w pierwszy piątek miesiąca zapraszam na adoracja Najświeższego Sakramentu od Koronki Miłosierdzia Bożego  o godz. 15.00   do Mszy św. o godz.. 18.

§ Chorych odwiedzę w piątek od godz. 10.00 do ok. 14 tej.

§ w pierwszą sobotę zapraszam o godz. 15.00   na kolejną akcję Promieni Miłosierdzia, tym razem  spotykamy się na   ulicy Sępoleńskiej przy krzyżu.

 1. Za tydzień w niedzielę 14 lipca parafia Bożego Ciała będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel – Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz.
 2. Parafia Bożego Ciała organizuje spływ kajakowy śladami Jana Pawła II po Brdzie w dniach 6 – 7 lipca br. Można wziąć udział tylko w jednym dniu. Więcej informacji na stronie internetowej i w gablocie.
 3. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.
 4. W przyszłym tygodniu w I niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na kwiaty do naszego Kościoła. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.
 5. Od tego miesiąca w czwartki będzie zawsze Msza św. rano o godz. 9.30 do goszczących w naszym Domu Dziennego Pobytu
 6. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 7. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść B