1.Dzisiaj  w lesie Rudzkiego Mostu przed pomnikiem pomordowanych, jak  każdego roku w pierwszą niedzielę września, o  godz. 16,oo  zostanie odprawiona uroczysta Msza św., na którą wszystkich  serdecznie wszystkich zapraszam.
2.Rozpoczął się miesiąc wrzesień,  w którym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za wszystkich nauczycieli, aby umieli przekazywać umiłowanie prawdy i wpajać autentyczne wartości moralne i duchowe.
3.Ewangelia dzisiejszej niedzieli mówi nam o tzw. upomnieniu braterskim. Gdy należy upomnieć kogoś, kto wykroczył przeciw mnie, powinienem najpierw uświadomić sobie, że jest on moim bratem (w Chrystusie) i starać się porozmawiać z nim jako kimś bliskim. Nie zaś z pozycji człowieka zgorszonego i skłonnego do potępiania innych. W dostrzeżeniu brata w bliźnim pomaga mi Ten, który stał się pierworodnym między wielu braćmi i przyciągnął nas do siebie, gdy został wywyższony na krzyżu .
W wybaczeniu bliźniemu i w ciągłym uznawaniu go za brata pomaga mi Bóg, który w Chrystusie gotów jest zawsze przebaczyć mi grzechy, odnowić mnie i przyjąć do wspólnoty ze sobą. Owa uprzedzająca, ciągle zaskakująca miłość Boga wyzwala mnie od siebie samego. Bez niej trudno byłoby mi otworzyć serce na innych i wznieść się ponad doznawane urazy.
Nieraz od owej braterskiej rozmowy z kimś, w której okażemy trochę wrażliwości względem niego i troski o jego dobro, o dobro wspólne, o nasze wspólne zbawienie zależy tak wiele – pozyskanie brata. Wówczas niepotrzebne stanie się uciekanie do upomnienia publicznego (tj. dokonanego „w obecności jednej lub dwóch osób”) czy oficjalnego (tj. „doniesienia Kościołowi”).
Panie, udzielaj nam codziennie swego Ducha, abyśmy z łagodnością i stanowczością, taktem i odwagą umieli upominać się wzajemnie, gdy oddalamy się od Ciebie, tak by żaden z nas nie uległ zatwardziałości przez grzech.
4.W środę zapraszam na nowennę do M.  B. Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
5.W czwartek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wtedy błogosławione jest ziarno siewne i nasiona - w tych dniach pamiętajmy w modlitwie o rolnikach. Z tej racji w przyszłą niedzielę, 11 września odpust Narodzenia NMP w Pruszczu Bagienicy. Suma zostanie odprawiona o godz. 12.00.
6.W przyszłą niedzielę, 11 września po Mszy św. o godz. 11,3o  zapraszam wszystkich rodziców i dzieci klas II, które w tym roku szkolnym pragną przyjąć  I  Komunię świętą.
7.Za tydzień przypada też 2 niedziela miesiąca,  w którą zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta będzie przeznaczona na ten cel,  oczywiście na miarę możliwości,  każdej rodziny.
8.Od przyszłej niedzieli wznawiamy Mszę św. szkolną o godz.  11, 3o  dla wszystkich dzieci z naszej szkoły podstawowej,  na którą  zapraszam  przede  wszystkim dzieci,  które były przyjęte w ostatnich dwóch latach do I  Komunii św. i  te które pragną być przyjęte w tym roku szkolnym do I Komunii św.
9.Zachęcam  do nabywania i czytania prasy katolickiej: Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma oraz innych czasopism o tematyce młodzieżowej i misyjnej.
10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.