1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

2. Miesiąc maj poświęcony jest  Matce Bożej, Nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,00. Serdecznie zapraszam.

3. Nabożeństwo majowe dla dzieci do I Komunii św. z rodzicami we wtorki,  środy i czwartki o godz. 18.oo. W czwartki spotkanie obowiązkowe z rodzicem o godz. 16.00.

4. Dzisiaj w 2 niedzielę miesiąca dziękuję za do modlitwy  do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta inwestycyjna z tej niedzieli jest przeznaczona na zakup witraży. W tym tygodniu będą wstawiane 4 wiraże w oknach od lewej strony. Rodzinom, które zasponsorowały te witraże składam serdeczne Bóg zapłać. Są jeszcze 4 okna witrażowe do zakupienia, Jeśli jest to możliwe to zapraszam do pomocy w ich zakupieniu tych witraży rodziny, ulice, firmy, czy też grupy stanowe.

5. W Parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.

6. PIERWSZA Ikona Matki Bożej odwiedza rodziny przy ulicy al. 700 leci, natomiast DRÓGA Ikona Matki Bożej rozpocznie odwiedziny rodzin po drugiej stronie ulicy Świeckiej od białej cegielni przy torach do Domu Komunalnego i dalej do centrum osiedla. Proszę zatem dzisiaj o odbiór Ikony do Domu Komunalnego.

7. W Poniedziałek 13 maja zapraszam na mszę o godz. 18.00 połączoną z pierwszym Nabożeństwem Fatimskim. Po mszy różaniec i procesja światła. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. O poprowadzenie różańca w tym miesiącu proszę Różę Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy zapraszam Różę Fatimską na plebanię.

8. Zapraszam każdego tygodnia  na  Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po Mszy św. wieczornej od 18.45  do 19.30 (możliwość skorzystania  z sakramentu Pokuty i Pojednania od 19.00).

9. W czwartek 16 maja nasza parafia łączy się w „moście modlitewnym” z Seminarium Duchownym w Pelplinie, alumni seminarium tego dnia obejmują modlitwą naszą parafię. Zachęcamy do modlitwy za nasze diecezjalne seminarium i przyszłych kapłanów.

10. We wtorek przypada liturgiczne święto Św. Macieja Apostoła, w czwartek Św. Andrzeja Boboli.

11. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont WSD w Pelplinie.

12. Zapraszam każdego tygodnia  na  Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po Mszy św. wieczornej od 18.45  do 19.30 (możliwość skorzystania  z sakramentu Pokuty i Pojednania od 19.00).

13. We wtorek 16 maja łączymy się Mostem Modlitwy w naszej parafii z Seminarium Duchownym w Pelplinie. W tym dniu klerycy naszego seminarium modlą się za naszą wspólnotę parafialną, a parafia również w ich intencji.

14. Za kończyliśmy wczoraj większą inwestycje w parafii. Zostały wstawione na dzwonnicy wielkie żaluzje na trzech kondygnacjach zainstalowanych dzwonów kościelnych. Razem żaluzji metalowych ocynkowanych jest 24 sztuk. Serdecznie dziękuję za ich zaprojektowanie, wykonanie, ocynkowanie oraz firmie, która je zainstalowała z użyciem dużego dźwigu. Wszystkim, którzy pomogli w ich wykonaniu składam wielkie podziękowanie, a zarazem proszę wszystkich parafian , a przede wszystkim rodzinom, które prosiły o ich konieczne wstawienie, ponieważ ich wykonanie było kosztowne.

15. W tym miesiącu nastąpi wznowienie działalności Domu Dziennej Pobytu przy naszej parafii. Ponieważ jest wiele pytań i telefonów odnośnie działania tego Domu pragnę poinformować, że otwarcie nastąpi w tym miesiącu. Na pytania osób już biorących udział w naszym Domu w zeszłym roku odpowiadam, że uczęszczających było ponad 60 osób, że wszystkie te osoby i nowi zainteresowani mogą zgłaszać się przez osoby zainteresowane na nowe przyjęcie po wieczornej Mszy św. w środę i piątek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19 tej na nowej plebanii od strony wieży kościelnej oraz w niedzielę po Mszy św. rannej o godz. 9.00. Bliższe dane będą wywieszone przy parafiach naszej Gminy Tuchola oraz na plakatach.

16.Zachęcam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym", czy „W rodzinie", które są wyłożone na stoliku pod chórem.

17. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -  „Szczęść Boże"

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

2. Miesiąc maj poświęcony jest  Matce Bożej, Nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,00. Serdecznie zapraszam.

3. Nabożeństwo majowe dla dzieci do I Komunii św. z rodzicami we wtorki,  środy i czwartki o godz. 18.oo. W czwartki spotkanie obowiązkowe z rodzicem o godz. 16.00.

4. Dzisiaj w 2 niedzielę miesiąca dziękuję za do modlitwy  do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta inwestycyjna z tej niedzieli jest przeznaczona na zakup witraży. W tym tygodniu będą wstawiane 4 wiraże w oknach od lewej strony. Rodzinom, które zasponsorowały te witraże składam serdeczne Bóg zapłać. Są jeszcze 4 okna witrażowe do zakupienia, Jeśli jest to możliwe to zapraszam do pomocy w ich zakupieniu tych witraży rodziny, ulice, firmy, czy też grupy stanowe.

5. W Parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.

6. PIERWSZA Ikona Matki Bożej odwiedza rodziny przy ulicy al. 700 leci, natomiast DRÓGA Ikona Matki Bożej rozpocznie odwiedziny rodzin po drugiej stronie ulicy Świeckiej od białej cegielni przy torach do Domu Komunalnego i dalej do centrum osiedla. Proszę zatem dzisiaj o odbiór Ikony do Domu Komunalnego.

7. W Poniedziałek 13 maja zapraszam na mszę o godz. 18.00 połączoną z pierwszym Nabożeństwem Fatimskim. Po mszy różaniec i procesja światła. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. O poprowadzenie różańca w tym miesiącu proszę Różę Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy zapraszam Różę Fatimską na plebanię.

8. Zapraszam każdego tygodnia  na  Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po Mszy św. wieczornej od 18.45  do 19.30 (możliwość skorzystania  z sakramentu Pokuty i Pojednania od 19.00).

9. W czwartek 16 maja nasza parafia łączy się w „moście modlitewnym” z Seminarium Duchownym w Pelplinie, alumni seminarium tego dnia obejmują modlitwą naszą parafię. Zachęcamy do modlitwy za nasze diecezjalne seminarium i przyszłych kapłanów.

10. We wtorek przypada liturgiczne święto Św. Macieja Apostoła, w czwartek Św. Andrzeja Boboli.

11. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont WSD w Pelplinie.

12. Zapraszam każdego tygodnia  na  Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po Mszy św. wieczornej od 18.45  do 19.30 (możliwość skorzystania  z sakramentu Pokuty i Pojednania od 19.00).

13. We wtorek 16 maja łączymy się Mostem Modlitwy w naszej parafii z Seminarium Duchownym w Pelplinie. W tym dniu klerycy naszego seminarium modlą się za naszą wspólnotę parafialną, a parafia również w ich intencji.

14. Za kończyliśmy wczoraj większą inwestycje w parafii. Zostały wstawione na dzwonnicy wielkie żaluzje na trzech kondygnacjach zainstalowanych dzwonów kościelnych. Razem żaluzji metalowych ocynkowanych jest 24 sztuk. Serdecznie dziękuję za ich zaprojektowanie, wykonanie, ocynkowanie oraz firmie, która je zainstalowała z użyciem dużego dźwigu. Wszystkim, którzy pomogli w ich wykonaniu składam wielkie podziękowanie, a zarazem proszę wszystkich parafian , a przede wszystkim rodzinom, które prosiły o ich konieczne wstawienie, ponieważ ich wykonanie było kosztowne.

15. W tym miesiącu nastąpi wznowienie działalności Domu Dziennej Pobytu przy naszej parafii. Ponieważ jest wiele pytań i telefonów odnośnie działania tego Domu pragnę poinformować, że otwarcie nastąpi w tym miesiącu. Na pytania osób już biorących udział w naszym Domu w zeszłym roku odpowiadam, że uczęszczających było ponad 60 osób, że wszystkie te osoby i nowi zainteresowani mogą zgłaszać się przez osoby zainteresowane na nowe przyjęcie po wieczornej Mszy św. w środę i piątek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19 tej na nowej plebanii od strony wieży kościelnej oraz w niedzielę po Mszy św. rannej o godz. 9.00. Bliższe dane będą wywieszone przy parafiach naszej Gminy Tuchola oraz na plakatach.

16. Zachęcam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym", czy „W rodzinie", które są wyłożone na stoliku pod chórem.

17. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -  „Szczęść Boże