• · W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
  aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.
 • W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca dziękuję za modlitwę w intencji  szczęśliwego wykończenia kościoła i w intencji wszystkich darczyńców oraz ofiarodawców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną na zakup witraży.
 • 16 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 ks. bp Ryszard Kasyna udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania z parafii Opatrzności Bożej razem z młodzieżą z parafii św. Bartłomieja.  Zapraszam parafian na tą uroczystość ( z tej racji nie będzie w naszej parafii Mszy św. wieczornej o godz. 18.00).
 • · Od 14 do 20 kwietna trwać będzie Tydzień Biblijny.
  Celem Tygodnia Biblijnego, jest świętowanie obecności Pisma Świętego we wspólnocie parafialnej i wzbudzanie większego zainteresowania jego lekturą
 • W środę zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 oraz adorację Najświętszego Sakramentu  po Mszy św. od 18.45 do 19.30 ( z  możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od 19.00 ).
 • W parafii  naszej  trwa peregrynacja IKONY Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin. Obecnie obraz nawiedza ulice  Nad  Brdą. Zeszyt z dniami odwiedzin w rodzinach jest w małym kościele przy figurce Matki Bożej Fatimskiej. Proszę o wpisywanie planowanej daty odwiedzin w swojej rodzinie w zeszycie odwiedzin.
 • Dziękuje za złożone ofiary na kwiaty do kościoła w minioną niedzielę  ( …..   zł).
 • Piesza  Pielgrzymka do Wiela odbędzie się w dniach 10-11 maja 2024 r. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00 w kościele Bożego Ciała w Tucholi. Osoby nieletnie muszą mieć opiekuna. Zapisy do dnia 7 maja w biurze w Bożym Ciele w Tucholi.  Koszt uczestnictwa 30 zł od osoby.
 • Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”  i  „W rodzinie” .
 • Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy serdeczne  życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże"
ks. Wiesław Herold - proboszcz paafii