1. W kwietniu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.
  2. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocną obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. W liturgii słowa Bożego  usłyszymy,  że miłosierdzie to wierne bycie z kimś bliskim.  http://www.edycja.pl/images/uploads/image/dzien_panski/_2013_19.jpgJezus zmartwychwstał, aby wiecznie być, być przy nas. Jeśli ktoś czuł się kiedyś opuszczony, pominięty, zostawiony, ten wie, jak ważne jest to, gdy ktoś inny, bliski nam, powie: ja będę przy tobie, i dziś, i jutro. To jest właśnie miłosierdzie.
  3. Dzisiejsza niedziela ze względu na swoją wymowę jest patronalnym świętem  Caritas. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek z przeznaczeniem  na dzieło miłosierdzia.
  4. Dzisiaj podobnie,  jak miesiąc temu w pierwszą niedziela miesiąca,  odbywa się  zbiórka do puszek na kwiaty.  Miesiąc temu zbiórka wynosiła 600 zł. Za zebraną zbiórkę z ostatnich 2 miesięcy wykonaliśmy dekorację na Wielki Post i Wielkanoc. Za złożoną ofiarę na kwiaty oraz za kwiaty osobiście przyniesione do Grobu Pańskiego serdeczne Bóg zapłać.
  5. Za tydzień  – w drugą niedzielę miesiąca –  zapraszam do modlitwy,  do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta inwestycyjna z tej niedzieli jest przeznaczona na zakup witraży.
  6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu  do godz.19. 30.
  7. W przyszłą sobotę, 13 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie młodzieży do Bierzmowania wraz z rodzicami. To ostatnie spotkanie przed  16  kwietnia  br.  – dniem Bierzmowania. Obecność obowiązkowa i decydująca o otrzymaniu sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
  8. Peregrynację obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej parafii Opatrzności Bożej rozpoczniemy w środę  - 10 kwietnia, od Nowenny do M. N. Pomocy. Nasza parafia otrzymała 2 ikony. Zachęcamy, aby ikona odwiedziła każdy dom, każdą rodzinę. Rodzina otrzymuje obraz o godz. 18.00 po Mszy św. wieczornej i gości przez 24 godziny do następnego dnia do Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo gdzie następnie przekazuje go sąsiadom. Niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla całej wspólnoty . Plan i trasę nawiedzenia podam w najbliższym czasie w specjalnym zeszycie nawiedzenia Ikony, gdzie na konkretny dzień dana rodzina się wpisze, aby w tym dniu odebrać w kościele ikonę.
  9. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
  10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii