1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie:
za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.

2.Pamiętajmy w miesiącu listopadzie w naszych modlitwach o zmarłych i módlmy się za dusze w czyśćcu cierpiące one potrzebują naszej modlitwy.

3.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca  dziękuję za wspólną modlitwę  o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni. Dziękuję też za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszelkie rodzinne ofiary z ostatniego tygodnia miesiąca i wpłaty na konto parafialne.

4.Za tydzień kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

5.Dzisiaj Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem prześladowanym oraz dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą. Ofiary tego dnia zostaną przeznaczone na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

6.Zapraszam w ramach programu Odnowy Eucharystycznej „Eucharystia daje życie” do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszej parafii odbywa się w każdą środę od godz. 2o.15 do Apelu Maryjnego o godz. 21.00. Jest to również dodatkowa okazja do spowiedzi świętej.

7.W tym tygodniu przypadają  wspomnienia :

  • poniedziałek, 13 listopada – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze,
  • piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV,
  • sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica,

8.Młodzież klas 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będzie uczestniczyć w dniach 17- 18 listopada w obowiązkowych rekolekcjach ewangelizacyjnych GPS , tj. zwanych rekolekcjami kerygmatycznymi rozpoczynających etap przygotowania do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00 w sobotę rozpoczęcie o godz.8.45 a planowane zakończenie rekolekcji około 15.30. Miejsce rekolekcji Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego ul. Pocztowa. Proszę o dostarczenie obowiązkowe do środy (15 listopada br.)  po mszy św.  zgody, które młodzież otrzymała  wcześniej na spotkaniu.

9.Natomiast  26 listopada o godz.18.00 w kościele Bożego Ciała odbędzie się Dekanalny Dzień Młodzieży w programie: Eucharystia, świadectwo i adoracja. Zachęcam młodzież naszej parafii do uczestniczenia, a obowiązkowo uczestniczy młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

10.Pary, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub przyszłym roku zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych" w Cekcynie w dniach 17-19 listopada 2023. Udział w tym programie jest koniecznym elementem przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Szczegóły i zapisy na stronie dobry-poczatek.pl.

11.Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze składam serdeczne  życzenia Bożego błogosławieństwa.

12.Zachęcam do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”  i  „W rodzinie”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii