1. Młodzież, która w tym roku rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. o godz. 18:00 w pierwszą sobotę miesiąca, a po niej na spotkanie.
  2. Natomiast młodzież 2 roku przygotowania do Bierzmowania zapraszam w ostatnią sobotę miesiąca na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na spotkanie.
  3. Wyjazd do Częstochowy w poniedziałek, 25 września o godz. 6:00 rano, sprzed dworca PKP. Powrót w nocy z poniedziałku na wtorek.
  4. Chłopców przygotowujących się do I Komunii Świętej i tych, którzy już przyjęli ten sakrament zapraszamy do dołączenia do grona ministrantów. Zapisy po każdej Mszy św. Dziewczynki do naszej scholii  parafialnej zapraszam w każdy piątek o godz. 16.00 do dużego kościoła.
  5. W niedzielę w kościele Bożego Ciała rozpoczną się rekolekcje pt. "Siebie samych badajcie, czy trwacie w wierze" (2 Kor, 13,5), które poprowadzi ks. Radosław Karczewski. Rekolekcje będą trwały od niedzieli do środy (1-4 października). W niedzielę na wszystkich Mszach św., a od poniedziałku do środy w czasie Mszy św. o godz. 8:30 i 18:00. Więcej informacji na plakacie i  ulotkach  oraz na stronie internetowej parafii Bożego Ciała.
  6. W najbliższą niedzielę, 1 października rozpocznie się miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiać będziemy w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.
  7. Z okazji XXIII.  Dnia Papieskiego pod hasłem "Jan Paweł II cywilizacja życia" w dniu  15 października 2023 r.  wystąpi w naszym kościele schola  parafialna "Vox cordis",  na który wszystkich zapraszamy.
  8. W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w środę Św. Wincentego a Paulo, w czwartek Św. Wacława, w piątek Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę – Św. Hieronima.
  9. Pary, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub przyszłym roku zapraszam  na "Weekend dla narzeczonych" w Cekcynie w dniach 17-19 listopada 2023. Udział w tym programie jest koniecznym elementem przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Szczegóły i zapisy:  organizator  Zespół,, DOBRY POCZĄTEK”  -  kontakt ks. Sławomir Ałaszewski.tel. 696-453-167 oraz w internecie https://www.dobry-poczatek.pl

10.  Zachęcam do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”  i  „W rodzinie”.

11.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii