1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.
 2. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” . My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary.
 3. Wyjątkowo  dzisiaj w niedzielę,  tj. 21 maja  2023 r.  zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po  Mszy św. o godz. 18.00,  które rozpoczniemy poświęceniem  róż św. Rity i zakończymy błogosławieństwem lourdzkim.
 4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja umieszczone zostało specjalne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Ona po wniebowstąpieniu Chrystusa z Gronem Dwunastu i uczniów trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela.
 5. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.
 6. Zapraszam w każdą środę  od godz. 20.15 do 21.00 do małego kościoła na adorację Najświętszego  Sakramentu.
 7. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. W ich intencji będzie nabożeństwo majowe.
 8. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Od poniedziałku do soboty – wigilii tej Uroczystości - zapraszam na Dni Modlitw o Ducha Świętego.
 9. W niedzielę, 28 maja, przypada również 42. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi.
 10. Parafia Bożego Ciała zaprasza młodzież – również z naszej parafii - na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Wyjazd odbędzie się 3 czerwca (sobota) o godz. 9.00 z dworca w Tucholi. Powrót w godzinach porannych w niedzielę. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zapisy w biurze parafialnym u nas lub w Bożym Ciele u ks. Oskara Pryby..
 11. W poniedziałek (29 maja br.) o godzinie 17.00 zapraszam dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała i Oktawie  na spotkanie. Dziewczęta starsze proszę o ich prowadzenie.
 12. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza wszystkich przedstawicieli wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających w naszej diecezji do Pelplina na wspólną modlitwę w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha świętego, 27 maja na godz. 10.00
 13. Zaproszenie ks. Biskupa : Każdego roku w Pelplinie organizowane są duszpasterskie spotkania młodzieży, pod nazwą „Przystań”. Jest to dobra okazja, aby poprzez warsztaty, wspólną modlitwę, liturgię Mszy świętej, uwielbienie Pana Jezusa i koncert ewangelizacyjny głosić Ewangelię. Zapraszam zatem Was wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, na które Wasi duszpasterze organizują już wyjazd. Zapytajcie ich proszę o szczegóły i niech Was nie zabraknie na „Przystani”. Do zobaczenia zatem w Pelplinie w sobotę, 17 czerwca tego roku. Wasz Biskup Ryszard
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 15. Zapraszam też do czytania pism katolickich   „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie”,  których starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii