1.Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

2.W dzisiejszą niedzielę  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Dziękuję również za dzisiejszą kolekta  inwestycyjną na miarę możliwości każdej rodziny.

3.W czwartek zakończyliśmy,  przypadającą raz na 5 lat,  WIZYTACJĘ  PASTERSKĄ  Mszą św. o godz. 17.30,  na której ks. bp dr Arkadiusz Okroj udzielił sakramentu Bierzmowania naszej młodzież. Dziękuję wszystkim,  którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej parafii do wizytacji oraz udział w poszczególnych spotkaniach w grupach stanowych. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg Zapłać.

4.Z racji wizytacji parafialnych w poniedziałek, 15 maja,  Msza św.  będzie naszej parafii o godz. 16.00. Natomiast za tydzień  za  tydzień zamiast 22 maja nabożeństwo do św. Rity będzie dzień wcześniej  w niedzielę,  tj. 21 maja o godz. 18.00 z racji wizytacji w poniedziałek w parafii św. Bartłomieja.

5.W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. „Dni Krzyżowe”. W tych dniach modlić się będziemy o dobre urodzaje: w poniedziałek w łączności ze Mszą św. o godz. 16.00, we wtorek i  w środę o godz. 18.00.

6.We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Msza św.  jak w dzień powszedni.

7.Jak w każdą środę zapraszam na adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele od godz. 20.15 do  godz. 21.00 (do Apelu Jasnogórskiego).

8.Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Wiela w dniach 19-20 maja 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy pielgrzymkę Mszą świętą o godz. 7.00 (rano) w Kościele Bożego Ciała w Tucholi, po której pątnicy wyruszą w trasę do Wiela. Serdecznie zapraszamy do zapisów w biurze parafialnym. Koszt uczestnictwa wynosi 25 zł od osoby.

9.W sobotę,  20 maja br., zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (II rok) na spotkanie w kościele bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

10.W sobotę, 20 maja, o godz. 10:00 w katedrze pelplińskiej ks. Biskup udzieli święceń kapłańskich 5 diakonom, w tej grupie jest z parafii Bożego Ciała diakon Filip Michalski,  następnego dnia w niedzielę o godz. 12:00  odprawi swoją Mszę prymicyjną.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

12.Zapraszam też do czytania pism katolickich   „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie”,  których starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii