1.Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) o godz. 18.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii oraz dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 5, które  będą do środy 29 marca.  Poprowadzi  je o. Włodzimierz – franciszkanin. Serdecznie zapraszam wszystkich do zaplanowania sobie wolnego czasu na nauki rekolekcyjne oraz  spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  w sobotę  - 1 kwietnia od godz. 16  do 18.00 ( z przerwą od 17 do 17.30).

3.Za tydzień w Niedzielą Palmową rozpocznie się Wielki Tydzień. Podczas Mszy świętych pobłogosławimy palmy.

4.Również w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Hospicjum Św. Małgorzaty wraz z akcją „Pola Nadziei”.

5.W najbliższy piątek Mszą św. o godz. 20:00 rozpoczniemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Trasa liczy 27 kilometrów. Należy ze sobą zabrać: pakiet (do nabycia w biurach parafialnych i sklepie Hosanna), telefon, latarkę, krzyż, wodę i jedzenie. Całość trasy przechodzimy w ciszy. Przy każdej stacji indywidualnie odczytujemy rozważania, które dostępne są w pakietach. Więcej informacji znajduje się na stronie EkstremalnaTuchola.pl.

6.W tym tygodniu  przypada I sobota miesiąca. Tego dnia, 1 kwietnia, zapraszam na spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  od godz. 16  do 18.00 ( z przerwą od 17 do 17.30).  Natomiast o godz. 15,00 kolejna odsłona Promieni Miłosierdzia, modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, całego narodu polskiego i lokalnej społeczności na Rynku przy figurze Matki Bożej Królowej Polski.

7.Wzorem ubiegłych lat Caritas prowadzi akcję „Czas Miłosierdzia”. Zachęcam  do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary w Wielkim Poście, by podzielić się z potrzebującymi.

8.W niedzielę, 2 kwietnia przypada 18. rocz. śmierci Św. Jana Pawła II.

9.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

10.Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.