l. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.

3. W okresie Wielkiego Postu w naszym  kościele w każdy piątek o godz. 17.00 zapraszam  na Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16.00  na  Gorzkie  ŻalE. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

4. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad GentesDzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Przy wyjściu kościołem składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

5. W przyszłą niedzielę , 2 niedzielę miesiąca ,  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła . W tym dniu również  kolekta  inwestycyjną na budowę na miarę możliwości każdej rodziny.

6. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy polecimy Bogu i Matce Najświętszej wszystkie niewiasty z naszej wspólnoty parafialnej, które serdecznie zapraszam w tym dniu do naszego kościoła wraz z ich bliskimi.

7. Również w środę, 8 marca obchodzimy święto 551 rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.

8. Zapraszam   w każdą środę od godz. 20. 15  do 21.00 do naszego kościoła na adorację Najświętszego  Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi św. Serdecznie zapraszamy!

9. Jak każdego roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny przez przyjęcie skarbonki zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wielkopostna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.

10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).

11. W piątek, 31 marca 2023 r., Mszą św. o godz. 20.00 w kościele  Bożego Ciała rozpocznie się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak Św. Małgorzaty liczący 27 kilometrów. Pakiety zawierające mapkę z rozważaniami można od 10.marca nabywać w biurach tucholskich parafii w godzinach urzędowania oraz w sklepie Hosanna przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie EkstremalnaTuchola.pl Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

13. Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks, Wiesław Herold - proboszcz parafii