1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

2.Dzieciom,  młodzieży i wszystkim,  którzy są na wakacjach życzę, aby pamiętali o  modlitwie  i  Mszy św. niedzielnej.

3.Zapraszam  chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów i służenia Panu Jezusowi przy ołtarzu. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii.

4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia :  świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii,  Św. Scholastyki, a w sobotę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

5.W sobotę przypada z tej racji Światowy Dzień Chorego. Zapraszam osoby chore  i starsze  na Mszę św. o godz. 17.00, w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Ogarnijmy modlitwą chorych naszej parafialnej wspólnoty, wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na każdy dzień.

6.W przyszłą niedzielę , 2 niedzielę miesiąca ,  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła . W tym dniu również  kolekta  inwestycyjną na budowę na miarę możliwości każdej rodziny.

7.W przyszłą  sobotę  po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy drugi rok przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu  11 maja  2023 r.  wraz  z ich rodzicami.

8.W przyszłą niedzielę, w łączności ze Mszą św. o godz. 11.30  odbędzie się  poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

9.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma” i „W rodzinie” oraz czasopism misyjnych.

10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.