1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

2.W tym roku kolęda wyjątkowo z racji mojej choroby jest wspólna ulicami w kolejne niedziele w połączeniu ze Mszą św. w kościele o godz. 16.00,  którą odprawiam w intencji wszystkich rodzin wg wyznaczonych ulic oraz rodzin obecnych na tej Mszy św. W dzisiejszą niedzielę, 29 stycznia, ostatnia wspólna kolęda ze Mszą św. o godz. 16.00 dla kolejnych wyznaczonych ulic.

3.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.

4.W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które będziemy błogosławić podczas każdej Mszy św. o godz. 17.00. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życie Konsekrowanego. Zapraszam do modlitwy o nowe powołania do życia konsekrowanego na braci i siostry zakonne. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

5.W tym tygodniu przypada :

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Tego dnia po każdej Mszy św. można otrzyma błogosławieństwo Św. Błażeja. Podczas  adoracji od godz. 16.3o okazja do spowiedzi św.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. W I sobotę miesiąca zapraszam o godz. 15,00 na kolejną odsłonę Promieni Miłosierdzia w kaplicy Sióstr Elżbietanek, modlić się będziemy w intencji osób konsekrowanych.

6.W tym miesiącu z racji choroby nie odwiedzę chorych.

7.Tegoroczne kolonie dla dzieci odbędą się w dniach od 10 do 14 lipca 2023 r. w Ośrodku Wypoczynkowym TROJAK w Rowach k/ Ustki. Zapisy do 15 lutego 2023 r.

8.Zapraszam osoby zainteresowane na pielgrzymką samolotową do Portugalii (m. in. Fatima, Lizbona, Porto, Santiago de Compostela) od 25 czerwca do 2 lipca 2023 r. w cenie 4750 zł.

9.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma” i „W rodzinie” oraz czasopism misyjnych.

10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.

 

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

2. W tym roku kolęda wyjątkowo z racji mojej choroby jest wspólna ulicami w kolejne niedziele w połączeniu ze Mszą św. w kościele o godz. 16.00,  którą odprawiam w intencji wszystkich rodzin wg wyznaczonych ulic oraz rodzin obecnych na tej Mszy św. W dzisiejszą niedzielę, 29 stycznia, ostatnia wspólna kolęda ze Mszą św. o godz. 16.00 dla kolejnych wyznaczonych ulic.

3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które będziemy błogosławić podczas każdej Mszy św. o godz. 17.00. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życie Konsekrowanego. Zapraszam do modlitwy o nowe powołania do życia konsekrowanego na braci i siostry zakonne. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

5. W tym tygodniu przypada :

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Tego dnia po każdej Mszy św. można otrzyma błogosławieństwo Św. Błażeja. Podczas  adoracji od godz. 16.3o okazja do spowiedzi św.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. W I sobotę miesiąca zapraszam o godz. 15,00 na kolejną odsłonę Promieni Miłosierdzia w kaplicy Sióstr Elżbietanek, modlić się będziemy w intencji osób konsekrowanych.

6. W tym miesiącu z racji choroby nie odwiedzę chorych.

7. Tegoroczne kolonie dla dzieci odbędą się w dniach od 10 do 14 lipca 2023 r. w Ośrodku Wypoczynkowym TROJAK w Rowach k/ Ustki. Zapisy do 15 lutego 2023 r.

8. Zapraszam osoby zainteresowane na pielgrzymką samolotową do Portugalii (m. in. Fatima, Lizbona, Porto, Santiago de Compostela) od 25 czerwca do 2 lipca 2023 r. w cenie 4750 zł.

9. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma” i „W rodzinie” oraz czasopism misyjnych.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.