l. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby dzieła wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka, znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (we wtorek wyjątkowo z racji św. Mikołaja zapraszam dzieci na godz. 15.30  -  po Koronce do Miłosierdzia Bożego.) Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek i  wtorek.

4. W środę  o godz. 17.00 Mszą św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W każdą środę zapraszam na  adorację Najświętszego Sakramentu od godz.  20.15 do godz. 21.00,  do Apelu Maryjnego.

5. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Tego dnia przypada 10. rocznica ingresu Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny do Bazyliki katedralnej. Ogarnijmy modlitwami naszego Księdza Biskupa wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na długie lata posługi pasterskiej dla Kościoła pelplińskiego.

6. W przyszłą niedzielę , 2 w miesiącu,  zapraszam do modlitwy w intencji budowy kościoła oraz  ofiarodawców.  Kolekta inwestycyjna z tej niedzieli przeznaczona będzie na spłacanie wykonanej ostatnio elewacji frontowej i tylnej ściany kościoła. Za wszelkie ofiary indywidualne od rodzin oraz wpłaty na konto składam serdeczne Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

  • Środa, 7 grudniaśw. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku.
  • Piątek, 9 grudniaśw. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest.

8. W Biurze Parafialnym po Mszy św.  od wtorku  do  piątku można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2023.

9.Po każdej Mszy św.  można nabywać opłatek wigilijny  oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” w cenie 10 zł.  Są też kalendarze katolickie na nowy 20223 r.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych oraz opieki Niepokalanej.

ks. Wiesław Herold  -  proboszcz parafii