1.Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2.Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Najświętszej o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.  Natomiast po południu o godz. 16.00 zapraszam dzieci wraz z rodzicami chrzestnymi na nabożeństwo misyjne z wręczeniem obrazków pamiątkowych  i chlebków misyjnych.  Wyjątkowo  w czwartek  w Boże Ciało zapraszam wszystkie dzieci na procesję  połączoną  ze Mszy św. o godz. 10,oo oraz w niedzielę o godz. 10.00 (w sobotę nie przychodzimy o godz. 18.00)

3.W ciągu tygodnia – zwanym białym tygodniem -  zapraszam  na Mszę św. z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. w strojach komunijnych  wraz z rodzicami i bliskimi.

4.W poniedziałek, 13 czerwca zapraszam na nabożeństwo fatimskie z procesją po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

5.W  białym  tygodniu  modlić się będziemy w intencjach:

PONIEDZIAŁEK dzień wdzięczności Panu Bogu

WTOREK dzień wdzięczności rodzicom, rodzicom chrzestnym  i opiekunom,

ŚRODA dzień wdzięczności katechetom,wychowawcom - nauczycielom

CZWARTEK dzień wdzięczności kapłanom i dzień misyjny

PIĄTEK dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

SOBOTA dzień oddania się w opiekę Matki Bożej

6.Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Maryjnego w Bysławiu dzieci komunijnych  z rodzinami w przyszłą  niedzielę, tj. 19 czerwca. Na tę pielgrzymkę zapraszam wszystkich chętnych z całej Tucholi. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.

7.W czwartek, 16 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzieleMsze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w symbole religijne). Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: z kościoła  przejdziemy do I stacji przy ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich)  dalej  do  II stacji na   al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),   stąd ul. Sambora do  III stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie IV stacja przy  posesji p. Berendt, od której  przejdziemy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy) .

8.Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w poniedziałek o godz. 16.45 na plac przed małym kościołem przy krzyżu.

9.W sobotę w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży „Przystań – warsztaty dla duszy”. Do wyjazdu zapraszam  młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, którzy podczas przygotowania zobowiązani są do odbycia pielgrzymki. Wyjazd w sobotę o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Zapisy po każdej Mszy św. Również w sobotę odbędzie się sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Kościerzynie spotkanie narzeczonych, małżeństw i rodzin. Rozpoczęcie konferencją o godz. 11.45. Centralnym wydarzeniem będzie Msza święta o godz. 12.00. Zachęcamy do wyjazdu we własnym zakresie.

10.Dzisiaj przypada też 2 niedzielą miesiąca, w którą zawsze modliliśmy się w intencji budowy kościoła. Jednak z racji I Komunii św. te modlitwy i kolektę inwestycyjną przesuwamy na następną niedzielę (za tydzień),  a więc wyjątkowo na 3 niedzielę miesiąca, tj. 19 czerwca.

11.W naszej parafii wszystkie nabożeństwa  – Msze święte, nabożeństwo czerwcowe oraz  Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00  są transmitujemy na żywo przez internet. ( zobacz  link  On Line dostępny  na stronie parafialnej  www.rudzkimostparafia)

12.Zachęcam   do lektury nowego numeru Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz czasopism o tematyce Misyjnej.

13.Wszystkim, którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności . Szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii