1.Trwa miesiąc maj, który jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Dzieci do I Komunii św. zapraszam we wtorki, czwartki i piątki,  natomiast młodzież do Bierzmowania w środy i soboty.

2.Serdeczne „Bóg zapłać”  za dzisiejszą modlitwę w intencji wykańczania budowy  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców, jak  i darczyńców. Serdecznie dziękuję za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszystkie ofiary  składane osobiście lub przelewem na konto parafialne, które  przeznaczone są na pokrycie kosztów posadzki w kościele.

3.Dzisiaj, Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tej intencji ofiarujemy adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele od godz. 15.00 do 18.00.

4.W poniedziałek przypada święto św. Stanisława, biskupa i męczennika -  głównego Patrona Polski. W sobotę święto św. Macieja, apostoła. W te dni Msze święte według porządku powszedniego.

5.Chłopców,  którzy pragną zostać ministrantami, zapraszam wraz z rodzicami w środę  po nabożeństwie majowym o godz. 18.00.do małego  kościoła na spotkanie.

6.W piątek, 13 maja, przypada rocznica  objawień  Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo majowe wraz Różańcem i procesją wokół kościoła rozpoczniemy po Mszy świętej o godz. 18.00. Proszę o przyniesienie świec na procesję.

7.W sobotę.  zapraszam obowiązkowo na spotkanie formacyjne  bezpośrednio  na Mszę św. o godz. 18.00  młodzież  klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz starszych,  którzy jeszcze nie byli bierzmowani.

8.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

9.Zapraszam też do czytania pism katolickich   „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie”,  których starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła.