1.Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie dziękuję O. Tyberiuszowi za przyjęcie naszego zaproszenia na wygłoszenie nauk rekolekcyjnych, które pozwolą nam lepiej przygotować się do świąt Wielkanocnych.

2.O godz. 16.00 zapraszam  na ostatnie Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym i Eucharystią.

3.Również dzisiaj – w 2 niedzielę miesiąca - składam serdeczne „Bóg zapłać”  za modlitwę w intencji wykańczania budowy  naszego kościoła oraz za złożoną kolektę inwestycyjną,  którą wraz z ofiarami osobistymi  i  przelewami na  konto parafialne przeznaczamy na posadzkę w kościele.

4.Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Hospicjum Św. Małgorzaty połączona z akcją „Pola Nadziei”,  za którą składam serdeczne Bóg zapłać.

5.Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.

6.Wielki Czwartek  -  ustanowienie Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Rano o godz. 10.00 w bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego będzie  Mszę Świętą Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.

7.W Wielki Czwartek zapraszam na Mszę  św.  Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Najświętszy Sakrament będziemy adorować  do godz. 22.00 . Wznowienie adoracji w piątek  od godz. 9.00.

8.Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18,oo. Adoracja przy Grobie Pańskim do 22,oo. Wznowienie adoracji w sobotę  od  godz. 9.00. Zapraszam  wszystkich do adoracji w miarę swoich możliwości.

9.Ofiary Wielkiego Piątku z adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

10.Od Wielkiego Piątku, codziennie o godz. 15.00  Koronką Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego.

11.WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 15.00  i 16.00. Osoby, które zbierały ofiary do skarbonek z jałmużną wielkopostną mogą przynieść skarbonki do kościoła wraz ze święconka i złożyć na ołtarzu.

12.Obrzęd Wigilii Paschalnej w naszym kościele rozpoczniemy o godz. 22.30. Proszę  o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wigilię Paschalną zakończymy procesją Rezurekcyjną.

13.Msze św. w pierwsze święto ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO zostaną odprawione o godz. 10.00 oraz o godz. 11.3 0 ( Nie będzie  zatem pierwszej Mszy św. o godz. 8.00 z racji rezurekcji nocnej).   Przed sumą parafialną o godz. 10.00 odbędzie się procesja Wielkanocną z figurą Chrystusa  Zmartwychwstałego.

14.W Poniedziałek Wielkanocny – II dzień Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 10.00   i o 11.30.

15.Tradycją lat ubiegłych można przynosić kwiaty do Grobu Pańskiego do małego kościoła.

16.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

17.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii